Рекомендації офтальмологів: 9 важливих порад, як зберегти гарний зір

Профілактика – запорука здоров&#039я!

У наш час не так вже складно виправити багато дефектів зору, якщо немає протипоказань. Але берегти очі треба, незважаючи ні на що! Ось основні рекомендації офтальмологів про те, як зберегти гарний зір, інформує Ukr.Media.

Вистачить вдивлятися

Тривалий погляд на екран зменшує кількість моргань. Це погано, тому що моргання формує захисний бар'єр із сліз, який перешкоджає проникненню інфекцій і видаляє мертві клітини. Сухість в очах ні до чого доброго не приводить. Фахівці рекомендують відсторонюватися від екрану кожні 20 хвилин.

Лікуйте алергію правильно

Багато таблеток від алергії сприяють розвитку синдрому сухого ока, тому при їх прийомі варто також користуватися зволожуючими краплями для очей.

Не дивіться на екран у темряві

В таких умовах шкідливе випромінювання в синій частині спектру досягає максимального ефекту. За те, що ви не будете дивитися на екран смартфона перед сном, скаже спасибі і мозок – він зможе швидше відключитися.

Приймайте вітаміни

Ми знаємо про користь чорниці і моркви, а кращі офтальмологи також рекомендують продукти, що містять зеаксантин. Його багато в гарбузі, апельсинах, яєчному жовтку і кукурудзі.

Не носіть лінзи довше зазначеного часу

Якщо вставляти повторно одноразові лінзи або місяцями користуватися тижневими, можна занести інфекцію. До того ж вони втрачають киснепровідністьі заважають зволоженню очей.

Приймайте лютеїн

Ще один корисний для зору компонент. Його багато в дині, кабачках, ківі, винограді, шпинаті.

Відволікайтеся від телевізора

Діє те ж правило 20/20/20, що і для гаджетів з екранами: кожні 20 хвилин дивіться протягом 20 секунд на 20 футів (6,5 метрів) в сторону.

Носіть темні окуляри

Навіть якщо вважаєте, що вони вам не потрібні. Одна з причин розвитку катаракти – ультрафіолетове сонячне випромінювання, що потрапляє в очі за все життя.

Не спіть нафарбованою

Крім того, що частинки туші і тіней можуть потрапити в око і нашкодити йому, рідка підводка на внутрішній частині ока може забити слізні протоки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *