Рай для бактерій: як часто потрібно прати та міняти домашні капці

Домашнє взуття потребує правильного догляду та своєчасної заміни, інформує Ukr.Media.

Капці — це те взуття, в якому людина проводить чи не найбільше часу протягом дня. Ви взуваєте їх після приходу з роботи, після ванни, вранці, вставши з ліжка. Не дивно, що з часом вони можуть стати справжнім розсадником бактерій. Однак мало хто знає, як часто треба мити домашні капці — ми розібралися в цьому питанні.

Як часто потрібно прати кімнатні капці

Домашнє взуття забруднюється дуже швидко. Мало у кого в наші дні є час щодня робити вологе прибирання, тож весь пил і дрібне сміття можуть приставати до підошви. Подивіться просто зараз на свої капці і ви здивуєтеся, скільки там бруду.

Важливим моментом є і те, що відбувається всередині самого капця. Багато людей після приходу з роботи відразу перевзуваються в домашнє взуття, не знімаючи при цьому шкарпетки, в яких весь день проходили. Але ж після душу ви взуєте їх на чисті ноги!

Щоб уникнути появи неприємних захворювань і непотрібного дискомфорту, варто знати, як часто мити капці. Фахівці рекомендують робити це раз на тиждень. Також один — два рази на тиждень можете обробляти домашнє взуття дезінфекційними засобами.

Як часто потрібно міняти домашні капці

Тепер поговоримо про те, скільки можна носити домашні капці після придбання нової пари. Це залежить від кількох чинників. Зокрема, важливу роль відіграє якість матеріалів. Деякі моделі прослужать і рік, тоді як інші починають розвалюватися після першого ж прання.

Про необхідність заміни тапок говорять такі індикатори:

  • неприємний запах не виводиться навіть після прання або обробки дезінфікуючими засобами;
  • взуття втратило форму або жорсткість — такий несуттєвий нюанс може сильно вплинути на ваші стопи, що призведе до погіршення здоров'я суглобів;
  • присутній знос підошви.

Але як часто треба міняти домашні капці, якщо жодної з цих ознак немає?! Фахівці рекомендують купувати нову пару через 6-12 місяців, але все залежить від частоти їхнього носіння, а також матеріалів, з яких вони виготовлені.

Звичайно, якщо кімнатне взуття використовується нечасто, цей термін може збільшитися. Погодьтеся, немає сенсу купувати нову пару через пів року, якщо за весь час їх носили від сили 10 разів.

Тож відповідь на запитання, чи можна поміняти домашні капці через рік і більше — однозначно так, але лише у виняткових випадках.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *