Протести “жовтих жилетів”: у Франції затримали вже понад 1700 учасників

В акціях протесту "жовтих жилетів", що тривають у Франції вже четвертий тиждень, у суботу, 8 грудня, взяли участь 136 тисяч осіб, при цьому були затримані 1723 протестувальники.

Про це повідомляє DW.

"Загалом у суботніх протестах "жовтих жилетів" взяли участь понад 130 тисяч людей по всій Франції, 1723 протестувальників було затримано", – йдеться у повідомленні. 

Прем'єр-міністр Едуард Філіпп виступив із заявою, закликаючи націю до діалогу, аби "повернути нашу національну єдність". 

Очільник уряду також зазначив, що президент Франції Еммануель Макрон скоро запропонує заходи для "налагодження діалогу".

Повідомляється, що 8 грудня в центрі Парижа під час чергових акцій протестів "жовтих жилетів" демонстранти підпалювали барикади, автомобілі, розбивали вікна в будинках та билися із поліцейськими. Правоохоронці змушені були використати бронетехніку та застосувати сльозогінний газ і водомети. 

Читайте також: Ердоган дорікнув Європі за жорстокість поліції до “жовтих жилетів”

Для забезпечення "виняткових" заходів безпеки по всій країні були залучені 89 тисяч правоохоронців. У столиці правопорядок забезпечували вісім тисяч поліцейських.

Як відомо, представники руху "жовтих жилетів", які спочатку вимагали скасувати підвищення податку на пальне, тепер вимагають загального зниження податків, підвищення зарплат і пенсій. Вони також виступають проти політики президента Еммануеля Макрона та його реформ.

Фото: ELYXANDRO CEGARRA/AA

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *