Заснути в жарку погоду в задушливій квартирі неймовірно складно, навіть якщо зазвичай безсоння вас не турбує.
Замість того щоб швидко відправитися в обійми Морфея, ми більшу частину ночі проводимо в болісних пошуках хоча б легкої прохолоди, інформує Ukr.Media.
Допомогти забезпечити вам міцний сон і відсутність страждань від спеки можуть ці прості поради.
Прийміть душ
Освіжіться в холодному душі, перш ніж лягти спати. Тільки вирушайте в ліжко одразу ж, не витрачаючи часу на додаткові справи (вирішите їх перед душем), інакше відчуття прохолоди швидко зникне.
Використовуйте грілку навпаки
Найпростішу гумову грілку можна наповнити не лише гарячою водою, але і холодною, а потім залишити в ліжку поруч з собою або обернути її м'якою тканиною і використовувати в якості подушки.
Відкрийте вікно і поставте вентилятор
Протягом дня, щоб не нагрівати кімнату, краще тримати вікна зачиненими. В ідеалі ще й штори, але тоді ви будете сильно хотіти спати протягом дня через нестачу світла. Вночі, коли спека спаде, сміливо відчиняйте вікно і ставте поряд з ним вентилятор, щоб він обдував вашу кімнату прохолодним повітрям. Якщо навіть цього недостатньо і вам все одно жарко, поставте перед вентилятором пару пляшок з крижаною водою.
Відмовтеся від синтетики
Влітку використовуйте постільну білизну з легких «дихаючих» тканин: льону або бавовни. Вони добре регулюють тепловіддачу і дарують те заповітне почуття прохолоди, яке відчувається, якщо перевернути подушку на іншу сторону. Єдиний мінус таких тканин — вони досить швидко забруднюються, тому прати літні постільну білизну доведеться частіше.
Спіть на самоті
Якщо ви зазвичай спите з партнером, то запропонуйте йому на час спеки змінити цю звичку і спіть поодинці. Людське тіло виробляє дуже багато тепла, тому спати поруч з кимось ще в спеку може бути просто нестерпно і на цей час варто розділитися. Якщо є можливість, спробуйте ночувати на підлозі або на балконі, так буде набагато прохолодніше
Джерело: ukr.media