Прості способи, які допоможуть позбутися постійної втоми та відчуття розбитості

Багатьом знайомий стан, коли навіть після довгого відпочинку і міцного сну вас не покидає втома.

Ви постійно відчуваєте себе так, наче цілими днями розвантажували вагони, а не займалися простими й звичними справами, інформує Ukr.Media.

Подібні відчуття можуть бути ознакою хронічної втоми, яка з часом може привести до серйозних захворювань.

На щастя, існує декілька способів уникнути стану вичавленого лимона.

Позбавтеся перфекціонізму

Постійні спроби довести все до досконалості дуже сильно стомлюють. Не варто витрачати фізичні і моральні сили на те, щоб у всьому досягти ідеалу. Намагайтеся контролювати це бажання і спокійніше ставитися до того, що якісь речі недосконалі.

Менше драматизуйте

Не перебільшуйте свої проблеми, навіть якщо вам здається, що їх у вас вагон. Важко жити з постійним неспокоєм і тривогою. Зробіть глибокий вдих, розслабтеся, поміркуйте про те, які проблеми ви в змозі вирішити зараз, і почніть поступово їх вирішувати.

Займайтеся спортом

Фізичні навантаження допомагають позбутися від стресу і підіймають настрій. Навіть звичайна прогулянка, присідання з власною вагою або зарядка вранці. Не забувайте приділяти фізичним вправам хоча б 20 хвилин на день.

Не пийте алкоголь перед сном

Алкоголь негативно впливає на швидку фазу сну, тому навіть келих вина перед сном може зіпсувати ваш нічний відпочинок, через що вранці ви почуватиметеся розбито і мляво. А якщо ви часто намагаєтеся розслабитися ввечері з допомогою алкоголю, то порушення сну стають хронічними і втома теж.

Перевірте гормони і рівень заліза

Брак заліза і проблеми з гормонами часто стають причиною сильної втоми. Зверніться до свого терапевта, здайте аналізи і виключіть наявність анемії, захворювань щитовидної залози, діабету та інших гормональних порушень.

Пийте більше води і правильно харчуйтеся

Вживайте достатню для вашого організму кількість води, додайте у свій раціон більше овочів і фруктів, харчуйтеся збалансовано (з потрібною кількістю білків, жирів і вуглеводів), рідше вживайте фастфуд, уникайте суворих дієт і голодувань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *