Прості, але важливі рекомендації щодо харчування під час вагітності

Їсти за двох — не є правильно.

Лікарі пропонують кілька простих, але важливих рекомендацій під час вагітності. Дотримуйтесь їх і харчуйтеся правильно, щоб уникнути проблем, інформує Ukr.Media.

Харчування для вагітних

Принципи раціонального харчування необхідно дотримуватися не тільки вагітним, а взагалі всім людям. А при вагітності є акценти, які необхідно враховувати.

Їсти за двох — не є правильно. Основна складова харчування повинна бути білкова. Тому що в нас росте білкове тіло. Що стосується калорійності: перша половина вагітності — 2400-2500 кілокалорій на добу, друга половина — більше: 2600-2700.

Рекомендується обмежити харчові продукти, багаті вітаміном А — це зелена квасоля, гарбуз, кукурудза. Вітаміни з групи А або ретиноїди — мають тератогенну дію, тому роблять негативну дію на плід.

Обов'язково потрібно вживати в їжу йодовану сіль, оскільки у нас немає близько моря, в повітрі немає йоду, а йод дуже важливий для майбутньої дитини. Обов'язково включаємо в раціон харчові продукти, що містять фолієву кислоту: це зелені овочі, різні трави, листя салату. Доведено, що препарати фолієвої кислоти — це профілактика вад розвитку нервової трубки у плода. Вони необхідні в першому триместрі, перші 12-14 тижнів. Також потрібно приймати фолієву кислоту за 3 місяці до планованої вагітності.

Потрібно виключити харчові продукти, які мікробіологічно небезпечні. Це незрілі м'які білі сири, сирі яйця, термічно не до кінця оброблене м'ясо. Тобто те, що може викликати розвиток сальмонельозу, токсоплазмозу.

Те, що стосується морепродуктів і риби — вважається, що під час вагітності не рекомендуються такі жирні сорти риби як тунець, бо вони трохи накопичують ртуть. А ось пікша, камбала, тріска — на здоров'я, скільки хочете. Тут має значення саме жирність риби.

Обов'язково в раціоні повинні бути продукти, що містять залізо. Це нежирні сорти червоного м'яса, яловичина. Дуже корисне м'ясо індички. Вважається, що індички взагалі не хворіють на сальмонельоз.

Зменшуємо вміст кухонної солі. Зовсім трохи її можна вживати на добу, особливо на 2-3 триместрі вагітності. Про фастфуд, алкоголь, жирну, гостру і смажену їжу не може бути й мови, тому що це навантаження на печінку. Всі системи організму пристосовуються до вагітності, тому давайте не будемо їх навантажувати. Там і так росте дитина, а ми викликаємо збій компенсаторних механізмів, потім розвиваються ускладнення вагітності, набряки, тиск і т. д.

Вегетаріанці можуть вживати соєві продукти під час вагітності, квасолю, гриби, тобто рослинний білок.

Солодке. В останні роки звернули увагу, що народжується багато великих дітей. На цю тему проводилися дослідження. Перша причина — неправильне харчування. У зв'язку з цим дуже багато випадків розвитку гестаційного цукрового діабету, тобто цукрового діабету, який розвивається тільки у вагітних. Це велике навантаження на підшлункову залозу. І виходить, що зловживання солодким — один з чинників розвитку гестаційного діабету. Вагітна не повинна ні в якому разі голодувати, можна з'їсти трохи солодкого, але необхідно це все потім витратити. З'їла — треба пройтися, прогулятися, це необхідно робити кожен день. Як мінімум, 30-40 хвилин в день. Але не швидким кроком.

Фрукти — будь ласка, хороші яблука, груші, банани. Кавуни не рекомендуються через їх високу калорійність. Апельсини краще вживати з обережністю, бо вони можуть викликати алергію, а потім і діатез у дитини. Тобто все в міру.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.