П'ять продуктів, що знижують рівень поганого холестерину.
Високий рівень холестерину — один із значущих факторів розвитку важких серцево-судинних захворювань, тому так важливо стежити за його рівнем (особливо в літньому віці). Знизити вміст холестерину в організмі і повернути його в норму можна за допомогою корекції свого харчування. Необхідно менше налягати на смажену їжу, знижувати вживання солі і рафінованого цукру, а також страв з червоного м'яса і алкоголю, інформує Ukr.Media.
Замість всіх перерахованих вище "шкідливостей" варто додати у свій раціон більше цих продуктів.
P. S. Якщо ваш рівень холестерину серйозно перевищує нормальні показники, вам варто не лише скорегувати раціон, але і звернутися до лікаря. Можливо, що вам необхідно медикаментозне лікування.
Зелень
Можна їсти в будь-якому вигляді і в будь-яких кількостях. Додавайте зелень в салати, супи, другі страви або їжте просто так (якщо любите, звичайно). Зелень багата харчовими волокнами і каротиноїдами (антиоксидантами), які сприяють зниженню ліпопротеїдів низької щільності, тобто «поганого» холестерину.
Жирна риба
Лосось, сардини, оселедець, скумбрія та інші сорти риби, багаті ненасиченими жирними кислотами Омега-3, повинні стати частими гостями на вашому столі, якщо ви хочете знизити рівень холестерину. Краще не їсти ці сорти риби в смаженому або копченому вигляді, щоб вся їх користь не зійшла нанівець.
Горіх
Кедрові, фісташки, волоські, мигдаль та інші горіхи допомагають знизити не лише холестерин, але і рівень цукру в крові. Їсти краще в невеликих кількостях (не більше 100 грамів в день), оскільки горіхи дуже калорійні.
Оливкова олія
Багата мононенасиченими жирними кислотами, а також вітамінами E і K. Вживати краще в холодному вигляді, додаючи в салати, замість майонезу та інших жирних соусів. Якщо в смаку олії вам не подобається гірчинка і занадто насичений смак, вибирайте грецькі олії з оливок сорту Kalamata.
Авокадо
Ще один смачний і корисний продукт, який здатний нормалізувати рівень холестерину. Авокадо, як і оливкова олія, — багате джерело мононенасичених жирних кислот. Також цей зелений плід багатий вітаміном B9 і міддю, виражений дефіцит яких погано позначається не серцево-судинній системі. Авокадо можна додавати в салати, бутерброди, використовувати як гарнір і навіть робити з нього морозиво.
Джерело: ukr.media