Призводить до повної сліпоти: як визначити безсимптомну хворобу очей

Глаукома — небезпечне захворювання, яке може призвести до повної сліпоти. Хоча хвороба спочатку не проявляє себе, її можна виявити за деякими ознаками. Про це розповіли лікарі-офтальмологи, інформує Ukr.Media.

Глаукома протікає безсимптомно, а перші симптоми виникають уже на пізніх стадіях. Але, як правило, на цих стадіях відзначається значне погіршення зору, і, на жаль, відновити його вже неможливо, пояснили вони.

Лікарі підкреслили, що на ранній стадії глаукому вилікувати легко. За перших підозр на недугу слід звернутися до лікарні, де вам проведуть вимірювання внутрішньоочного тиску. Це особливо важливо для людей, старших за 40 років або тих, у кого є спадкова схильність до захворювання.

Внутрішньоочний тиск (ВОТ), або офтальмотонус, — це ключовий параметр, на який звертають увагу лікарі-офтальмологи під час діагностики глаукоми. Зазвичай за підвищеного внутрішньоочного тиску людина не відчуває жодних хворобливих відчуттів, сказали медики.

Фахівці додали, що почервоніння очей, сльозотеча, поява завіси або райдужних кіл перед очима, а також затуманений зір — усе це симптоми глаукоми, за яких не слід відкладати візит до лікаря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *