Прихована загроза: ознаки алергії, які схожі на застуду

Важливі симптоми, на які варто звернути увагу.

Не всі сприймають алергію серйозно, хоча багато її реакцій можуть бути навіть небезпечними для життя. Імунну відповідь на алерген не завжди легко розпізнати: опухле горло ми списуємо на застуду, а туман в голові — на недосип. Атипові ознаки алергії, які не варто залишати без уваги:

Кашель і закладеність носа

Кашель і підвищене виділення соплів відбувається через алергени, які потрапляють в дихальні шляхи та викликають імунну відповідь. Їх складно відрізнити від прояву вірусу, але часто вони бувають у зв'язку з появою нової речовини — пилку або диму. Подібна алергія зберігається протягом декількох тижнів або місяців, поки подразник не зникне, і зазвичай не супроводжується іншими симптомами застуди, інформує Ukr.Media.

Прискорене серцебиття

Зв'язок імунної та серцево-судинної систем досить складний, але почастішання серцевого ритму є симптомом алергічної реакції, яка за своєю природою є раптовою. Якщо ви раптом помітили, що ваше серце забилося без видимої причини, це може бути сигналом того, що ваша імунна система включила захист від алергії, і має сенс звернутися за допомогою до лікаря.

Падіння тиску

Якщо ваш артеріальний тиск раптово падає, ви відчуваєте слабкість і кінцівки стають холоднішими — це ще один сигнал про можливу алергічну реакцію, що призводить до гіпотонії. Зазвичай таке супроводжується іншими симптомами, так що найближчим часом ви зрозумієте, чи дійсно це реакція імунної системи на алерген.

Набряки кінцівок

Набряк рук або ніг може бути ознакою анафілаксії — стану, при якому дихальні шляхи опухають і загрожують надходженню кисню. Якщо у вас розпухли кінцівки та ускладнилося дихання — варто негайно звернутися до швидкої допомоги.

Запаморочення

Ще один побічний ефект, який проявляється при низькому тиску, може бути викликаний і алергічними реакціями на харчовий подразник. Погана концентрація, туман в голові — все це може бути відповіддю імунної системи, якщо це не пов'язане з постійним недосипом, стресом або іншими психічними захворюваннями.

Зморшки на обличчі

Якщо у вас з'являються невідомі лінії на носі та повіках — це може бути симптомом алергічної реакції. На носі найчастіше проявляється алергічний риніт — реакція на алергени в повітрі, а на повіках — реакція на шкірні подразники. Будьте обережними з новими б'юті-продуктами, адже цей симптом може бути навіть реакцією на зволожуючий крем з новим компонентом, на який у вас алергія.

Тривожність

Люди, які пережили анафілактичний шок, описують це як серйозний напад паніки, що з'являється через низьке надходження кисню в мозок. Якщо ж ви часто відчуваєте панічні напади і не знаєте, що саме може бути тому причиною — зверніть увагу, що змінюється у вашому оточенні та може стати причиною реакції імунної системи.

Хрипкий голос

Якщо ваша алергія досить серйозна, вона може призвести до стискання дихальних шляхів, що стає причиною хрипоти в голосі. Повітря щосили намагається вийти з тіла і викликає низькі модуляції зв'язок — у цьому випадку антигістамінні допоможуть позбутися від проблеми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *