Причини ранкового голоду після пізньої вечері

Існують різні фактори, які впливають на наш апетит. Декілька гормональних, неврологічних та фізіологічних змін в організмі впливають на апетит людини. Варто зрозуміти, чому ми почуваємося голоднішими вранці, навіть коли їмо пізно ввечері, інформує Ukr.Media.

Продукти

Зазначається, що ми голодніші вранці, коли їмо пізно ввечері, коли споживаємо певні види продуктів. Продукти, багаті на вуглеводи та рівень цукру, активують функцію інсуліну, яка також запускає всмоктування цукру в крові підшлунковою залозою. Через це ми можемо почуватися голоднішими вранці.

Почуття голоду вранці — це ефект використання глюкози в організмі, навіть коли людина спить. Людський мозок реагує на будь-які зміни рівня глюкози в крові в організмі, що потім запускає центри голоду. Центри апетиту в мозку реагують на знижений рівень глюкози, що змушує вас почуватися голоднішими вранці.

Щоразу, коли людина приймає вуглеводну або глюкозну їжу на вечерю пізно ввечері, підшлункова залоза виділяє надлишок інсуліну, щоб використовувати надлишок глюкози, що є в організмі, навіть під час сну.

Гормони

Гормональні зміни часто відбуваються через їжу пізно вночі, що опосередковано впливає рівень глюкози. Гормони, такі як лептин, грелін, відіграють дуже важливу роль у прийнятті рішення про те, голодна людина чи ні.

Дисбаланс цих гормонів може виникнути, коли ми їмо неправильний тип їжі надто пізно вночі. Будь-який тип коливань чи змін у гормонах людського організму безпосередньо впливає наш апетит.

Коли вся додаткова глюкоза, яка є в організмі, утилізується, вона запускає дію іншого гормону, званого глюкагоном, який змушує людину почуватися голоднішою. Цей гормон, що виділяється організмом, повністю призначений для того, щоб викликати потяг до їжі, який змушує людину відчувати голод. Часте виділення цього гормону може змусити нас відчувати голод протягом коротких проміжків часу.

Це головна причина, через яку ми почуваємося голоднішими вранці, навіть коли їмо пізно ввечері. Через зниження рівня цукру і вивільнення глюкагону виникає почуття голоду. Центр апетиту отримує стимул від мозку, який змушує нас голодувати вранці.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *