Поради доктора Комаровського: як вберегти себе у сезон застуд

Відомий педіатр Євгеній Комаровський дав кілька цінних порад, які допоможуть уникнути вірусних захворювань.

У «сезон застуд» люди хворіють на гострі респіраторні вірусні інфекції – ГРВІ. Давайте розглянемо основні правила профілактики ГРВІ, інформує Ukr.Media.

Менше людей – менше вірусів. Уникайте людних місць.

Концентрація вірусів під відкритим небом у тисячі разів менше, ніж в будь-якому приміщенні, будь то квартира, шкільний клас чи вагон метро. Сто раз подумайте: а вам туди треба?

Чим ближче до людини, тим більше шансів заразитися. Тримайте дистанцію! Побачили (почули) людину з ознаками ГРВІ (кашель, чхання, нежить, закладений ніс) – тримайте максимально можливу дистанцію.

Руки хворого – джерело інфекції. Поменше рукостискань. Використовуйте рукавички, коли змушені братися за що-небудь в громадських місцях. Особлива увага – дверні ручки скрізь і поручні в міському транспорті.

Шанси зустрітися з вірусом особливо великі там, де багато дітей, і там, де багато хворих, – особлива обережність при відвідуванні дитячих поліклінік.

Вірусні частинки годинами і цілодобово зберігають свою активність в курному, сухому, теплому і нерухомому повітрі і практично миттєво гинуть у чистому прохолодному, вологому і рухомому повітрі. Не перегрівайте! Зволожуйте! Провітрюйте!

Оптимальні параметри повітря для житлових приміщень: температура 16-22°С, відносна вологість повітря – 40-70%. Створіть комфорт в цих межах. Холодно? Одягніться!

Мийте руки. Немає можливості – використовуйте вологі гігієнічні та дезінфікуючі серветки.

Зволожуйте слизові оболонки дихальних шляхів. Застосовуйте для введення в носові ходи краплі або спреї на основі сольових розчинів (чим більше людей навколо – тим частіше). Полощіть рот звичайною водою. Найпростіший сольовий розчин можете приготувати самі: 1 чайна ложка солі на 1 літр кип'яченої води.

Пам'ятайте:

  • маска не рятує здорового і її не треба носити здоровому – її надягають на хворого і таким чином дещо зменшують його можливість заразити інших;
  • ліків, що зменшують ймовірність ГРВІ, не існує;
  • ймовірність ГРВІ зменшують повноцінне харчування, активний спосіб життя, можливість виспатися, усмішка і гарний настрій.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *