Помилки, через які у вас може розвинутися гіпертонія

Деякі помилки здатні провокувати підвищення артеріального тиску.

Приблизно кожен третій дорослий, старший за 30 років, страждає на підвищений тиск. Лікарі нагадують, що за постійного (довше за два тижні) підвищення верхнього тиску до 130 мм рт. ст. варто переглянути спосіб життя, а за підвищення цього показника до 140 мм рт. ст. — обов'язково звернутися до лікаря. Підвищений тиск — одна з основних причин, що істотно підвищують ризик розвитку інсультів та інфарктів, інформує Ukr.Media.

Ми всі знаємо, що шкідливі звички призводять до розвитку гіпертонії. Але часто забуваємо про інші поширені фактори, які також можуть негативно позначитися на нашому здоров'ї. Щоб убезпечити себе від підступного діагнозу, переконайтеся, що ви не здійснюєте поширених помилок.

Не приймаєте вітаміни

Зрозуміло, не слід займатися самолікуванням і брати перші-ліпші вітаміни. Але варто регулярно здавати аналіз на біохімію крові та контролювати рівень таких важливих мінералів, як калій і магній. Калій допомагає організму виводити з організму зайвий натрій, а магній необхідний для нормальної роботи серця і боротьби з утворенням тромбів. Тож перевіряйте, чи достатньо цих мінералів у вашому раціоні та за необхідності приймайте їх у вигляді вітамінно-мінеральних комплексів.

Втім, підвищити рівень калію та магнію можна і за допомогою правильно складеного раціону. Цінними джерелами калію є рис та інші крупи, банани, сухофрукти, риба, морська капуста і кисломолочні продукти. На магній багаті бобові, особливо квасоля і сочевиця.

Не забувайте і про вітаміни, які також важливі для підтримання нормального тиску. Вітамін С у великій кількості міститься у чорній смородині, відварі шипшини, цвітній капусті, болгарському перці. Вітамін, А ви отримаєте з моркви, яєць і печінки, а вітаміни групи B — з капусти та висівок. У цілому принципи харчування для профілактики гіпертонії відображені у DASH-дієті.

Зловживаєте солоними продуктами

За підвищеного тиску слід обмежити споживання солі. Максимальна її кількість на добу не повинна перевищувати одну чайну ложку. Замість солі приправляйте їжу прянощами, лимонним соком і зеленню. Також відмовтеся від фабричних копченостей, чипсів, сухариків — це однозначне "ні" для тих, хто має схильність до артеріальної гіпертензії.

Використовуєте невідповідні препарати

Підвищення артеріального тиску може бути викликане деякими популярними знеболювальними та жарознижувальними засобами: ібупрофеном, цитрамоном, парацетамолом, нанопроксеном, а також препаратами з кофеїном. Крім того, гіпертонікам не підходять антидепресанти з активуючою дію. Жінкам, схильним до високого тиску, потрібно з обережністю призначати протизаплідні таблетки, а краще зовсім відмовитися від них на користь інших методів контрацепції.

Не слідкуєте за поставою

Остеохондроз — це не лише сутулість і біль у плечах та шиї, але і підвищений тиск. Уся річ у тім, що постійне напруження м'язів шиї та спини може призвести до виникнення спазмів кровоносних судин, погіршення кровопостачання мозку і підвищення тиску. Слідкуйте за поставою, займайтеся плаванням і не нехтуйте масажем!

Пропускаєте медогляд

Гіпертонія може бути симптомом інших захворювань: діабету, порушення функцій нирок і надниркових залоз, печінки або щитоподібної залози. Важливо вчасно проходити профілактичний медогляд і діагностувати захворювання на ранніх стадіях, щоб не зіштовхнутися з їх більш серйозними наслідками.

Якщо у вас з'явилися проблеми із сечовипусканням, наприклад, печія, біль, помилкові позиви, це можуть бути симптомом не лише циститу, а ще і сечокам'яної хвороби, нефриту, інших запальних процесів в області малого таза. Захворювання нирок часто супроводжуються підвищенням артеріального тиску.

Займаєтеся самолікуванням

Надмірне захоплення БАДами та полівітамінами без консультації з лікарем, приймання імуностимуляторів і препаратів, що викликають короткочасне підвищення рівня енергії можуть призвести до постійного підвищення тиску і, як наслідок, розвитку гіпертонії. У жодному разі не можна самостійно призначати собі не лише лікарські препарати, але і "невинні" біодобавки, настоянки та інші продукти "народної" медицини. Так, у лікарських травах і їх настоях концентрація діючих речовин менша, ніж у препаратах, але часто її виявляється достатньо, щоб серйозно нашкодити здоров'ю. Не треба так робити.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *