Погано спите ночами? Терміново сходіть до офтальмолога

Фахівці Сичуанського університету протягом 11 років досліджували історії хвороби понад 400 тисяч пацієнтів і прийшли до страшних висновків, інформує Ukr.Media.

Дослідники з Китаю з'ясували, що зниження якості сну може призвести до повної сліпоти.

Хропіння і безсоння — найгірші вороги ваших очей. Побоюватися варто також недосипу і надлишку сну. Лікарі дійшли висновку, що всі ці чинники підвищують ризик розвитку глаукоми.

При цьому захворюванні підвищується внутрішньоочний тиск. В результаті падає гострота зору і відбувається атрофія нерва, який пов'язує очі з мозком. Якщо глаукому не лікувати, людина сліпне.

Дослідники взяли історії хвороби понад 400 тисяч пацієнтів. Вони відібрали тих, у кого були проблеми зі сном в період з 2006 по 2010 рік. А потім подивилися, що стало з цими людьми до 2021.

Майже у дев'яти тисяч хворих з'явилася глаукома. Аналіз показав, що хропіння і денна сонливість підвищують ризик її розвитку на 11%. А безсоння, недолік або надлишок сну — на 13%.

Як уникнути цієї проблеми? Перше, що радять зробити лікарі, — налагодити здоровий сон. І регулярно перевіряти очі. Особливо до цієї рекомендації варто прислухатися людям старше 70 років.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *