Підвищений тиск в молодості: чому його не можна ігнорувати?

В останні роки ця проблема стала дуже поширеним явищем.

Всі чудово розуміють, що постійний стрес і неправильний спосіб життя призводить до підвищення артеріального тиску і рівня поганого холестерину. Але через те, що в останні роки ця проблема стала дуже поширеним явищем, багато молодих людей думає, що це не так небезпечно для життя. Однак важливо розуміти, що якщо в молодості не усунути причини погіршення роботи серцево-судинної системи, то ви визначено зіткнетеся з проблемами серця в більш пізньому віці, інформує Ukr.Media.

Фахівці відзначили, що період до 30 років є критичним відрізком життя, коли такі проблеми зі здоров'ям, як підвищений кров'яний тиск і холестерин, надзвичайно шкідливі для організму. А ті, хто намагається вести здоровий спосіб життя, відчувають себе у фізичному плані значно краще протягом усього життя.

У дослідженні взяли участь близько 36 тисяч осіб. Вчені на перший план винесли проблему несвоєчасного діагностування захворювання. Молодь з підвищеним рівнем поганого холестерину або ліпопротеїнів низької щільності на 64% частіше стикаються з серцевими захворюваннями. Крім того підвищений систолічний та діастолічний кров'яний тиск пов'язаний зі збільшенням ризику розвитку серцевої недостатності на 37% і 21% відповідно. Ця ж ознака може вплинути на розвиток інсульту.

На сьогодні поширеність гіпертонії серед молодих людей становить майже 10%, і за десятиліття вона подвоїлася. Багато в чому на зростання цього показника впливає кількість тих, хто страждає ожирінням.

Вчені рекомендують не відкладати лікування гіпертонії і дисліпідемії, та почати слід з удосконалення способу життя. Однак якщо правильна дієта і фізичні вправи не нормалізують тиск і рівень ліпідів, то необхідно починати прийом ліків. Якщо ігнорувати цей стан, згодом виявляться ускладнення, які торкнуться серця, головного мозку, очей, нирок та інших органів. В майбутньому у вас може розвинутися серцева недостатність, інфаркт міокарда, крововилив у мозок та інші небезпечні захворювання.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *