Ознаки проблем з печінкою і як її захистити

Печінка — найбільша залоза в організмі, яка синтезує гормони і ферменти, нейтралізує токсини і бере участь в обмінних процесах.

Але під впливом різних факторів з часом вона "забруднюється" отруйними речовинами. Також печінка виробляє жовч, яка бере участь в процесі травлення. В деяких випадках вона може засмічуватися жиром. З-за цього виникає жировий гепатоз. В такому випадку на неї лягає ще більше навантаження, тому вона не завжди справляється зі своїми обов'язками. При найменших симптомах ураженої печінки слід одразу звернутися до лікаря. Ми підготували для вас 9 ознак, на які в першу чергу варто звернути увагу, інформує Ukr.Media.

Ознаки проблем з печінкою:

Біль або важкість у верхній частині живота

Якщо ви вживаєте занадто багато жирного, це може призвести до збільшення печінки. В результаті підвищується тиск на грудну клітку і верхню частину черевної порожнини. Роздутий шлунок — також можлива ознака.

Нудота

Нудота — можлива ознака того, що з вашою печінкою щось не так. Після вживання жирної їжі ви можете відчути себе погано, звернути увагу на такі симптоми як тяжкість у кишечнику, нудота, запаморочення, іноді блювота і діарея.

Чутлива шкіра і пожовтіння очних білків

Якщо ваша печінка переповнена токсинами, це відобразиться на вашій шкірі і з'явиться подразнення та висип. Навіть ваші склери можуть пожовтіти. Це відбувається, коли в крові міститься занадто багато білірубіну, який печінка не може трансформувати в безпечні сполуки.

Втома і слабкість

Люди, у яких проблеми з печінкою, часто відчувають себе втомленими і не мають апетиту. Коли ці ознаки постійні, а не пов'язані зі звичайним перевтомою, зверніться за медичною допомогою.

Жар

У деяких випадках при проблемах з цією залозою у пацієнтів спостерігають біль у животі, вони відчувають себе дуже втомленими. Якщо у вас є такі ж симптоми, обов'язково стежте за температурою тіла. Якщо у вас вона підвищена — це можливий сигнал про наявність запального або інфекційного процесу.

Біль у м'язах

Якщо ваші м'язи і суглоби постійно болять або у вас з'являються синці на шкірі, а ноги опухають — можливо, це порушення функціональної активності печінки.

Зміна кольору сечі і випорожнень

Ваша сеча може стати темніше, а випорожнення — світліше, якщо печінка не справляється з покладеними на неї завданнями: якщо порушений відтік жовчі (пухлина, в т. ч. головки підшлункової залози, камені).

Свербіж тіла

Ваша шкіра може свербіти із-за застою жовчі. Так тіло реагує на всі накопичені токсини, які печінка не змогла знешкодити.

Кровотеча

Рідкісний симптом, але все ж. Часта носова кровотеча або синці без видимих причин пов'язані з недоліками факторів згортання крові через погане функціонування печінки.

В кожному конкретному випадку залежно від причин, що викликали перевантаження печінки токсинами, і характеру цих токсичних речовин симптоми можуть змінюватися. Тому консультація лікаря обов'язкова!

Від чого потрібно захищати печінку?

Печінка — фільтр, безупинно очищає кров людини від шкідливих для організму речовин. У неї є дуже багато "ворогів", від яких слід позбуватися, щоб цей орган функціонував справно. Ось від чого потрібно захищати печінку!

 • алкоголь;
 • жирна їжа;
 • недостатня фізична активність;
 • вживання добавок для зниження ваги;
 • невиправдано частий прийом болезаспокійливих засобів;
 • деякі ліки.

Продукти для здорової печінки

Щоб печінка була здоровою, потрібно не тільки відмовитися від шкідливих звичок і перемогти всіх її "ворогів", але і правильно харчуватися. Бажано їсти частіше, але невеликими порціями — для профілактики застою жовчі. Ми підібрали для вас список найбільш корисних продуктів для її здоров'я.

 • Достатня кількість води.
 • Сир.
 • Куркума.
 • Мед.
 • Каші з цільнозернових круп.
 • Фрукти: печені яблука, банани, персики, абрикоси і груші.
 • Овочі: гарбуз, морква, буряк, цвітна капуста, кабачки.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *