Ось що трапляється з вашим тілом вже через годину після вживання бляшанки газованої води

Давайте дізнаємось наскільки шкідлива така вода та чи можна її взагалі вживати?

У спекотний день разом із гамбургером або в якості заміни кави: ми любимо випити газованої води, але ця вода, напевно, не любить нас. І ось чому, інформує UkrMedia.

Прохолодна газована вода іноді дійсно є незамінною, але це, звичайно, зайвий цукор, який швидко накопичується у вашому тілі. Випиваючи бляшанку газировки, ваше тіло впадає в справжнє безумство – ось чому, можливо, ви захочете буквально "прилипнути" до води або зельцеру наступного разу, коли потрібно буде поповнити запаси води в організмі.

Шепотіння, шум, ковток: протягом перших десяти-п'ятнадцяти хвилин після того, як ви вживаєте солодку газировку, ваш кишечник переносять цей цукор у вашу кров, збільшуючи рівень глюкози – цукру в крові. Це маса швидкої, газованої енергії, щоб впоратись з якою, кілька органів у вашому тілі кидають усі сили і працюють в інтенсивному режимі, щоб отримати можливість обробити цей цукор.

Ваша підшлункова залоза виробляє інсулін, щоб допомогти транспортувати цукор (який є вуглеводом) до ваших м'язів, перетворивши його в енергію. Але ця газировка містить значно більше цукру, ніж потрібно для ваших м'язів. "Коли людина випиває 550 грамів солодкої газировки, вона отримує вуглеводне навантаження через рідину", – пояснює Мелтем Зейтіноглу, ендокринолог та доцент кафедри медицини в Університеті Чиказької медицини. "У більшості випадків ця содова споживається разом з їжею, тому додаткові вуглеводи потрібно буде обробляти. Цей додатковий цукор, замість того, щоб зберігатися в м'язовій тканині, перетворюється на жир у печінці ".

Ваші нирки також вступають у гру, допомагаючи скинути надлишок цукру через вашу сечу. Це означає, що ваше тіло втрачає воду, яка разом із сечогінним ефектом кофеїну в газованій солодкій воді підвищує ризик зневоднення організму. Цукор і кофеїн у содовій є "досить нездоровим поєднанням", – каже доктор Зейтіноглу.

Проте, проблема випитої содової не полягає тільки в цьому: згідно з дослідженням в Прінстоні, коли дослідники годували голодних щурів цукристим розчином, їх мозок вивільняв допамін, хімічну сполуку, що викликає мотивацію та винагороду. Така реакція подібна до тієї, що відбувається, коли щурі отримували кокаїн або героїн. І, відповідно до дослідження Національного інституту охорони здоров'я, цукор викликає ще більше звикання, ніж кокаїн; теорія полягає в тому, що ми розвинулися як вигляд, який інстинктивно цінує швидкі, з високим вмістом вуглеводів, висококалорійні продукти, стверджують дослідники.

Доброю новиною є те, що ви не повинні повністю уникати солодкої газованої води. "Найголовніше, що слід пам'ятати, – це питання потрібно взяти під контроль", – каже Кордіаліс Мсора-Касаго, дієтолог в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія, а також прес-секретар Академії харчування та дієтології. "Нечасте вживання газировки не буде мати значного впливу на ваше здоров'я. Коли таке вживання стає щоденною звичкою, тоді це вже проблема. Шукайте інші некалорійні напої, які вам подобаються, наприклад, холодний чай, вода та мінеральна вода.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *