Ось, що трапляється з вашим організмом, коли ви вживаєте локшину швидкого приготування

Страви швидкого приготування – користь чи шкода?

Коли ви розмірковуєте про вміст корисних речовин в локшині швидкого приготування, напевно, на думку приходять такі слова як "натрій" та "рафіновані вуглеводи". Але чи знаєте ви, як ці речі дійсно впливають на ваше тіло?

Ні для кого не секрет, що пакет миттєвої локшини є для багатьох смачним задоволенням, після якого вони можуть почувати себе трішки винуватими. Чи це було варіантом єдиної страви, коли у вашій коморі чи холодильнику не було нічого іншого, або ви самі готували таку локшину кожного разу, коли вам потрібно було швидко поїсти, все ж, ви, напевно, піддавалися солоній та смачній страві неодноразово. І тим часом, коли ви знаєте, що продукти швидкого харчування, це не приклад здорової їжі, чи знаєте ви, що ж насправді стається з вашим тілом, коли ви вживаєте подібну їжу?

Є кілька різних речей, які роблять локшину швидкого приготування нездоровим вибором. Взагалі, в такій їжі в пакетах, крім солі та вуглеводів, не так багато інших речовин. Хоча цього, безумовно, викидається зовсім небагато, якщо говорити про шкідливі речовини, проте ви, можливо, навіть не знаєте, як вони фактично шкодять вашому тілу. По-перше, доведено факт, що більшість миттєвих порцій локшини містять понад 1100 міліграмів солі, тобто половину максимуму, що ви можете зїдати за день. Коли ви приймаєте стільки солі за один прийом, ваше тіло занадто це компенсує, зберігаючи більше води. Це може спричинити тимчасове збільшення кількості води в організмі, залишивши відчуття роздутості та млявості, інформує UkrMedia.

Але поки ви можете почувати "роздутість", швидше за все, ви не відчуєте себе ситими. Оскільки локшина містить багато рафінованих вуглеводів з практично відсутніми білком або клітковиною, що, по суті, є самим визначенням порожніх калорій. І ви, напевно, чули про дію та шкоду рафінованих вуглеводів; занадто багато подібної їжі може призвести до збільшення рівня цукру в крові, а потім його швидкого зменшення, залишаючи вас голодними і готовими знову щось з'їсти, що призводить до збільшення ваги.

І, мабуть, найбільше невтішним є те, що ця швидка і проста страва може залишатися з вами набагато довше, ніж ви розумієте. Доктор Браден Куо із штату Массачусетс, що працює у лікарні, зафіксував візуальні докази цього в 2012 році, коли він використовував камеру розміром з таблетку, щоб записати процес травлення у добровольців, які їли локшину швидкого приготування, а також свіжу локшину. Він опублікував свої результати у вигляді відеозаписів. Доктор Куо зміг показати, що вже через два години, коли свіжа локшина давно пройшла травним трактом, локшина швидкого приготування ще була майже цілком недоторканою в кишечнику. Хоча цілком незрозуміло, як таке можливо, проте, результати приголомшили всіх.

Лікарі знають, що роки харчування стравами миттєвого приготування пов'язані з поганим здоров'ям. Ще одне дослідження, проведене Гарвардською школою громадського здоров'я, оцінило довготермінові наслідки споживання локшини швидкого приготування в Південній Кореї, де це вважається основною їжею. Вони виявили, що суб'єкти, зокрема жінки, які їли локшину швидкого приготування як мінімум двічі на тиждень, мали на 68% вищий ризик розвитку метаболічного синдрому – комбінації симптомів, що підвищують ризик виникнення діабету та серцевих захворювань, ніж ті, хто дотримувався більш здорової дієти.

Коротше кажучи, споживання локшини швидкого приготування у малих кількостях та не часто, не зашкодить вашому здоров'ю, у порівнянні з більшістю інших оброблених продуктів. Але це не та їжа, до якої потрібно звикати, хоча б заради вашого шлунку і серця.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *