Ось що буде з вашим тілом і розумом, якщо ви будете засинати вдень на 20 хвилин 3 рази на тиждень

Цікаві факти та дослідження!

Упередження проти денного сну, нарешті, починає розвіюватися — і на те є вагомі причини. Тайм-аут протягом дня дає набагато більше, ніж просто швидкий заряд енергії. У денного сну є багато інших переваг. Отже, що говорить новітня наука?

На відміну від 85% всіх видів ссавців, люди сплять тільки один раз в день, інформує Ukr.Media.

Вчені не впевнені, чи природний для людей монофазний сон (на відміну від поліфазного) або це відбиток сучасного суспільства. Попри це, ясно, що ми не висипаємося. Майже третина людей кажуть, що їм бракує сну.

Денний сон може полегшити наш так званий дефіцит сну, але він також може зробити більш продуктивним наш мозок, в тому числі удосконалити творче рішення проблем, словесну пам'ять, перцептивне навчання, об'єктне навчання і статистичне навчання.

Він може допомогти в математиці, логічних міркуваннях, часу реакції і розпізнаванні символів. Післяобідній відпочинок покращує настрій і знімає відчуття сонливості та втоми. Мало того, що сон корисний для нашого серця, артеріального тиску, рівня стресу і, що дивно, навіть для контролю ваги. Тепер вам не потрібно шукати виправдання, якщо хочете трохи подрімати.

Користь денного сну

У дослідженні, проведеному в Греції, дослідники виявили, що дорослі чоловіки, які дрімали після обіду три рази на тиждень, мали на 37% менше шансів померти від серцево-судинних захворювань у порівнянні з чоловіками, які не виділяли час на короткий денний сон.

У багатьох країнах заведено відпочивати (сієста) після обіду, і, за збігом обставин, майже у всіх таких країнах дуже низький рівень смерті від серцевих нападів. На іншому кінці шкали такі країни, як Великобританія і США. У цих країнах основною причиною смерті є серцеві напади, і, як більшість з нас знає, ні одне з цих двох товариств не виступає за денний сон. Фактично, короткий сон у другій половині дня може коштувати вам роботи.

Отже, тепер ми знаємо, що дрімота корисна для здоров'я серця, але які інші переваги післяобіднього сну?

  • покращена когнітивна діяльність;
  • підвищена пильність;
  • покращена пам'ять;
  • покращена релаксація;
  • зниження стресу.

Новаторське дослідження NASA 1995 року вивчило доброчинний вплив дрімоти на 747 пілотів. Кожному учаснику дозволяли спати протягом 40 хвилин протягом дня, в середньому на 25,8 хвилини (що майже правильно). Звіт «продемонстрував поліпшення показників пильності з 16% в середньому часу реакції до 34% в проміжках у порівнянні з групою без відпочинку».

Кава або післяобідній сон?

Дослідження 2008 року показало, що дрімота краще, ніж кофеїн, коли мова йде про поліпшення вербальної пам'яті, рухових навичок і сприйняття. Дослідники спали 60 — 90 хвилин. Чашка кави випивається швидше. Але, як зазначалося в дослідженні, кофеїн, як відомо, погіршує навчання рухової послідовності і декларативну вербальну пам'ять.

Чи важлива тривалість дрімоти?

І так, і ні. Навіть короткий 20-хвилинний сон у другій половині дня може забезпечити всі переваги сну, які вже згадувались. Однак, тривалість вашого сну буде визначати, які переваги ви можете отримати. Сон можна розбити на різні категорії:

  • 20 — хвилинна перерва — дійсно покращує пам'ять, надає сильний вплив на розумову активність і навички рухового навчання.
  • 20 — 30 хвилин сну — ця тривалість сну зазвичай збільшує творчий потенціал і водночас підвищує пам'ять.
  • 30 — 60 хвилин сну — цей вид сну надає неймовірно корисний вплив на навички прийняття рішень. Це також покращує частину вашої пам'яті, яка відповідає за запам'ятовування таких речей, як алфавіт, напрямки і т. д.
  • 60-90 хвилинний сон — цей тип сну забезпечить вам швидкий сон (швидкий рух очей), і тому цей тип сну є найбільш корисним з усіх. Як тільки ви досягаєте фази швидкого сну, це майже як якби мозок перезавантажився. Можна сказати, що це все одно, що починати спочатку.

Дослідження показали, що сон протягом 60-90 хвилин може зробити істотний вплив на мозок з точки зору вирішення проблем. НАСА провело свої власні дослідження, і вони отримали той же результат.

Кому протипоказаний денний сон?

Денний сон не для всіх. Наприклад, коли деякі люди сплять протягом дня, вони відчувають труднощі з засипанням вночі, і це, у свою чергу, може призвести до безсоння. Деякі люди відчувають себе чудово, коли прокидаються вранці після довгого сну, але якщо вони трохи посплять вдень, то відчувають себе приголомшеними і часто зазнають труднощів, намагаючись зосередитися.

Однак, якщо ви можете подрімати протягом дня, то безумовно, зробіть це. Непомітно для вашого боса:)

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.