В США лікарі прописують відеогру в якості терапевтичного засобу. Але це не звичайна гра.
Ось ми і дожили до тих часів, коли лікарі почали виписувати відеоігри як ліки!
Принаймні, з'явилася перша така гра — її назва EndeavorRx, і вона офіційно стала терапевтичним засобом, призначеним для дітей з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності, інформує Ukr.Media.
У гри є інструкція до застосування, запатентований алгоритм, що активує частини мозку, які відповідають за увагу — залишилося лише знайти побічні ефекти. І вони є: такий прецедент може змусити нас повірити, що скоро будуть розроблені відеоігри від усіх хвороб.
Гра призначена для дітей 8-12 років з синдромом дефіциту уваги і гіперактивності. Дітлахи з СДУГ не можуть сконцентруватися, що заважає їм у навчанні, в них можуть спостерігатися відхилення у поведінці, до того ж синдром може переслідувати їх і в дорослому віці (таке трапляється в 80% випадків).
У відеоігри від компанії Akili, як у всіх інших медичних препаратів, є інструкція до застосування — грати треба по 25-30 хвилин 5 разів на день. Тут же сказано і про те, як гра тестувалася — з допомогою 538 запрошених дітей.
Ніяких істотних побічних ефектів не виявлено, однак 6,1% учасників відчували погіршення настрою — мабуть, через часті «Game over», а це означає, що гра не найпростіша.
На вигляд це звичайна дитяча гра. Тут потрібно управляти різними істотами, які летять на певному засобі пересування, ухилятися від шкідливих об'єктів і збирати всілякі блискітки.
Однак EndeavorRX працює на базі особливого алгоритму. Його автор Адам Газзалі. Він стверджує, що алгоритми активують частини мозку, що відповідають за уважність. І 15 червня цього року американське «Управління їжі і ліків» затвердив EndeavorRX в якості терапевтичного засобу.
Зрозуміло, гра стала лише одним з методів лікування СДУГ, крім препаратів і різноманітних вправ. Її велика ефективність ще не доведена.
А ось трейлер цієї гри-ліків:
Що сильніше всього кидається в очі, так це промальовування як з нульових. Але мабуть ставка не на візуал, а на геймплей.
Відгуки в коментарях в основному критично-жартівливі:
- "Мені вже краще!";
- "Легально грати в неї не за рецептом лікаря?";
- "Виглядає як гра на старому PlayStation.";
- "Вони могли б принаймні співпрацювати разом з розробниками ігор, які хоч трохи знають про дизайн персонажів і рівнів. Візуально виглядає дуже застаріло.".
Після свого успіху компанія Akili має намір розробити ігри, які зможуть боротися з депресією і склерозом. Може, там вони подумають ще й над зовнішнім виглядом свого продукту, щоб його купували і без поради лікаря.
Джерело: ukr.media