Однією з ранніх ознак хвороби Альцгеймера може бути відсутність дитячих спогадів

Результати дослідження показали, що частіше стикаються з цим захворюванням люди, які погано пам'ятають події зі свого дитинства, інформує Ukr.Media.

Нейропсихолог Метью Гріллі, який є автором наукової роботи, зазначив, що хворобу Альцгеймера практично неможливо виявити на ранній стадії розвитку, хоча перші зміни в головному мозку починають відбуватися за роки, а в деяких випадках і десятки років, до того як хворий відчує перші ознаки захворювання. Подібна ситуація ускладнює спроби вчених створити дієвий препарат. Гріллі висловив надію на те, що їм вдасться знайти методи лікування, які дозволять хоча б уповільнити фатальні зміни в головному мозку. Але в будь-якому випадку будь-яка терапія не матиме належного ефекту, якщо медики не навчаться виявляти проблеми на ранніх стадіях.

Вчений поставив перед собою мету знайти можливість виявлення змін мозку до того, як людина зіткнеться з першими порушеннями когнітивних функцій, зокрема, з пам'яттю.

Для участі в науковому експерименті були запрошені 35 добровольців у віці 50-80 років, які не мають на даний момент проблем зі здоров'ям. При цьому половина учасників були носіями APOE e4 – гена, який збільшує ризик зіткнутися з хворобою Альцгеймера в 2 рази. Вчені попросили добровольців пригадати події, які сталися з ними зовсім недавно, в дитинстві і молодості. Оцінювалося те, як детально людина може розповісти про своє минуле. У підсумку виявилося, що носії небезпечного гена не могли так само детально описати події зі свого минулого, як це робили люди, без фактора ризику. Вони перераховували лише найяскравіші і незабутні моменти.

Такі результати, на думку автора експерименту, не можуть бути фактором виявлення доклінічної фази хвороби. Але отримана інформація дозволить їм проводити додаткові дослідження в конкретному напрямку, зокрема, фахівці спробують вивчити активність мозку людей, яким важко згадувати деталі події з ними в минулому.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *