Норми сну дитини від одного до двох років

Добовий сон малюків забезпечує їм достатній відпочинок і відновлення всіх систем організму, в нормі становить приблизно 12-13,5 годин.

Дитячий сон корисний і дитині, і її батькам, інформує UkrMedia.

Від 12 до 18 місяців

Типовий сон в цьому віці

Ваша дитина вже зовсім велика. Але її також, як і раніше, необхідно багато сну. До двох років дитина повинна спати 13-14 годин на день, з них 11 годин вночі. Решта увійде в денний сон. У 12 місяців вона все ще потребуватиме два денних сна, але до 18 місяців вона вже готова до одного (півтора або двох-годинного) денного сну. Цей режим збережеться до чотирьох-п'яти років.

Перехід від двох денних снів до одного може бути важким. Фахівці рекомендують дні з двома денними снами чергувати з днями з одним денним відпочинком, в залежності від того, скільки малюк спав напередодні вночі. Якщо дитина спала вдень один раз, краще її ввечері укласти раніше.

Як прищепити навички здорового сну?

У цьому віці немає майже нічого нового, що допомогло б вашому малюкові стати хорошею сонею. Дотримуйтесь вивченим раніше стратегіям.

Дотримуйтесь постійного ритуалу відходження до сну.

Правильний ритуал відходження до сну допоможе вашій дитині поступово заспокоїтися в кінці дня і підготуватися до сну.

Якщо дитина потребує виплеску надлишку енергії, дозвольте її трохи побігати перед переходом до більш спокійних занять (типу тихої гри, ванни або казки перед сном). Дотримуйтесь однієї і тієї ж схеми щовечора – навіть коли ви далеко від дому. Діти люблять, коли все чітко і ясно. Можливість передбачити, коли трапиться та чи інша подія, допомагає їм контролювати ситуацію.

Переконайтеся, що у вашої дитини є постійний режим денного і нічного сну

Сон дитини стане більш регулярним, якщо ви спробуєте дотримуватися режиму постійно. Якщо вона спить вдень, їсть, грає, лягає спати щодня в один і той же час, швидше за все її буде легко заснути ввечері.

Давайте дитині можливість заснути самостійно

Не забувайте, наскільки важливо для вашої дитини – вміти засипати самостійно щовечора. Сон повинен бути незалежним від заколисування, годування або колискової пісні. Якщо така залежність існує, дитина, прокинувшись вночі, не зможе заснути самостійно і буде кликати вас. Що робити, якщо це трапляється – вирішувати вам.

Які складнощі можуть виникнути?

У цьому віці дитина може мати труднощі з засинанням, а також вона може часто прокидатися вночі. Причина обох проблем – нові віхи у розвитку дитини, особливо стояти і ходити. Ваш малюк так радий своїм новими умінням, що хоче продовжувати ними займатися, навіть якщо ви говорите, що зараз час сну.

Якщо дитина чинить опір і не хоче лягати спати, більшість експертів радить залишати її в своїй кімнаті на кілька хвилин, щоб перевірити, заспокоїться вона сама чи ні. Якщо дитина не заспокоюється, ви можете «дати дитині викричатися».

Вам також доведеться вирішити, що робити, якщо дитина прокидається вночі, не може заспокоїтися самостійно і кличе вас. Спробуйте зайти і подивитися: якщо вона стоїть, ви повинні допомогти їй лягти. Але якщо дитина хоче, щоб ви залишилися і пограли з нею, не здавайтеся. Вона повинна зрозуміти, що нічний час – для сну.

Від 18 до 24 місяців

Типовий сон в цьому віці

Зараз ваш малюк повинен спати приблизно 10-12 годин вночі плюс двогодинний пообідній відпочинок. Деякі діти не можуть обійтися без двох коротких денних снів до двох років. Якщо ваша дитина – одна з них, не боріться з цим.

Як прищепити навички здорового сну?

Допомагайте дитині ламати погані звички, пов'язані зі сном

Ваша дитина повинна вміти самостійно засинати, без заколисування, годування грудьми або інших «усипляючих» засобів. Якщо її засипання залежить від будь-якого з цих зовнішніх факторів, вночі вона не зможе сама заснути, якщо прокинеться, і вас не буде поруч.

Кажуть експерти: "Уявіть, що ви засинаєте, лежачи на подушці, потім прокидаєтеся посеред ночі і виявляєте, що подушки немає. Швидше за все, ви будете стурбовані її відсутністю та почнете її шукати, тим самим остаточно прокидаючись від сну. Точно так же, якщо дитина засинає щовечора, слухаючи специфічний компакт-диск, то коли вона прокинеться вночі і не почує музику, вона запитає "що ж трапилося?". Спантеличена дитина навряд чи зможе легко заснути. Щоб запобігти такій ситуації, спробуйте укладати її в ліжко, тоді вона сонна, але все ще не спить, так, щоб вона могла заснути сама.

Надавайте дитині прийнятний вибір перед сном

У ці дні ваш малюк починає перевіряти межі своєї недавно відкритої незалежності, бажаючи затвердити контроль над світом навколо себе. Щоб скоротити протистояння перед сном, дозвольте вашій дитині робити вибір щоразу, коли це можливо протягом її вечірнього ритуалу – яку казку вона хотіла би почути, яку піжаму вона хотіла би надіти.

Завжди пропонуйте тільки дві або три альтернативи і переконайтеся, що вас влаштовує будь-який вибір. Наприклад, не питайте: «Ти хочеш лягати спати зараз?» Звичайно ж, дитина відповість «Ні», а це неприйнятна відповідь. Замість цього, спробуйте запитати: «Ти хочеш лягти спати зараз або через п'ять хвилин?». Дитина рада, що вона може вибирати, а ви перемагаєте незалежно від того, який вибір вона зробить.

Які складнощі можуть виникнути?

Дві найбільш частих проблеми зі сном у дітей різного віку – труднощі з засинанням і часті нічні пробудження.

У цій віковій групі є своя особливість. Коли-небудь між 18 і 24 місяцями, багато дітей починають підніматися зі свого ліжечка, потенційно наражаючи себе на небезпеку (падіння з ліжечка може бути досить болісне). На жаль, той факт, що ваш малюк може виходити з свого ліжечка, не має на увазі, що він готовий до великого ліжка.

Спробуйте уберегти дитину від небезпеки, користуючись цими порадами:

  • Понизьте матрац. Або зробіть стінки ліжечка вище. Якщо це можливо, звичайно. Втім, коли дитина стає дорослішою, це може і не спрацювати.
  • Звільніть ліжечко. Ваша дитина може використовувати іграшки і зайві подушки як підставки, що допомагають її вилізти.
  • Не заохочуйте спроби дитини вилізти з ліжка. Якщо дитина вилазить з ліжечка, то не захоплюйтеся, не сваріться і не дозволяйте її лягти в ваше ліжко. Залишайтеся спокійними і нейтральні, твердо скажіть, що так робити не потрібно і покладіть дитину назад в її ліжечко. Вона зрозуміє це правило досить швидко.
  • Використовуйте балдахін для ліжечка. Ці вироби кріпляться до поручнів ліжечка і забезпечують безпеку малюка.
  • Слідкуйте за дитиною. Станьте в такому місці, звідки ви можете бачити дитину в ліжечку, а вона не може бачити вас. Якщо вона пробує вилізти, негайно говоріть їй цього не робити. Після того, як ви зробите зауваження кілька разів, вона, ймовірно, стане більш слухняною.
  • Зробіть навколишнє середовище безпечнішим. Якщо ви не можете перешкодити вашій дитині вилазити з ліжечка, ви можете принаймні упевнитися, що вона залишається в безпеці. М'які подушки на підлозі навколо її ліжечка і на прилеглих ящиках, тумбочках і інших об'єктах, об які вона могла би вдаритися. Якщо вона зовсім не бажає припиняти вставати і вилазити з ліжка, ви можете знизити огорожу ліжечка і залишати стілець поблизу. Принаймні тоді ви не будете хвилюватися, що вона впаде і завдасть собі шкоди.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *