У народі побутує думка, що люди діляться на два типи: «жайворонків» та «сов». Основна відмінність полягає в добовій активності цих «птахів».
"Жайворонки" прокидаються і лягають рано, контролюючи свій режим, сплять не більше 8-9 годин на добу. «Сови» ж, навпаки, прокидаються не раніше, ніж до полудня, ведуть нічний спосіб життя і пік їх активності, в основному, припадає на нічний час доби, інформує Ukr.Media.
І нехай такий розподіл людей за типами не науковий і не має за собою фактичної основи, тим не менш, ми можемо спостерігати, що подібні відмінності все-таки характерні деяким з нас.
І все ж учені стверджують, що час пробудження, ранній або пізній, впливає не тільки на весь наступний час неспання, але і на організм людини в цілому.
При будь-якому режимі дня необхідно висипатися
Статистичне дослідження
Нещодавно Массачуссетським госпіталем в США, під керівництвом інструктора медицини Жаклін Лейн, було проведено статистичне дослідження, під час якого проаналізували дані понад 250-ти тисячі американців.
Під час дослідження наукові співробітники намагалися встановити зв'язок між часом пробудження людини і специфікою генома її організму.
За підсумками наукової роботи виявили, що люди, які дотримуються нормованого режиму відрізняються більш стійкою психікою і є більш стійкими до депресій, психозів і всіляких нервових розладів.
«Сови» під час дослідження іноді показували тривожні результати. Деякі з учасників дослідження відрізнялися дратівливістю і апатією, а деякі навіть схильністю до шизофренії. Останнє, однак варто вважати, швидше, винятком, ніж правилом.
Підсумки
Вчені стверджують, що прямого зв'язку між часом пробудження і специфічними рисами характеру людини не існує. Тим не менше, дослідники зауважують, що перехід з «жаворонкового» в «совиний» режим може, хоч і не повинен негативно вплинути на самопочуття та здоров'я в цілому.
На закінчення хотілося б сказати, що якщо у тебе немає схильності до раннього підйому, то не варто починати вводити таку традицію, адже організм може перенести таку різку перебудову біологічних годин як стрес.
Джерело: ukr.media