Недосипання несе смертельну небезпеку — вчені

Недостатня кількість сну викликає хвороби, які збільшують ризик передчасної смерті.

 

Група американських й іспанських вчених з’ясували, що сон менше шести годин на добу небезпечний для здоров’я. Про це повідомляє EurekAlert !.

Вчені зі США та Іспанії провели експеримент з 3 974 жителями Іспанії. Виявилося, що ті з них, хто спав менше шести годин на добу, більше схильний до ризику розвитку серцево-судинних захворювань.

Добровольців розділили на чотири групи відповідно від їхнього способу життя і кількості сну. Всі носили пристрій, який фіксував тривалість сну і періодів неспання. Також учасники експерименту пройшли медогляд.

Результати дослідження показали, що ймовірність розвитку атеросклерозу підвищилася на 27% у тих, хто спав менше шести годин, в порівнянні з учасниками випробування, які спали по 7-8 годин.

Ризик захворювання судин також зріс на 34% у тих, хто спить неспокійно і часто прокидається. Також вчені зазначили, що сон понад 8 годин негативно позначається на здоров’ї і може сприяти атеросклерозу.

Раніше вчені з’ясували, хто частіше хворіє на рак: «сови» чи «жайворонки». Також повідомлялося про те, що вчені назвали небезпеку денного сну.

Джерело: ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *