Які небезпеки підстерігають дітей влітку.
Літо — не лише довгоочікувані місяці відпочинку від школи. Улюблений час року наповнений прогулянками на свіжому повітрі, відвідуванням атракціонів і пікніками. Але батькам слід пам'ятати, що спека і сонце можуть завдати дитині шкоди, якщо не дотримуватися заходів обережності, інформує Ukr.Media.
Дорослі намагаються заздалегідь запланувати відпочинок дітей, подарувати нові емоції і незабутні спогади. Влітку більшу частину часу малюки проводять на свіжому повітрі, спілкуються з однолітками, освоюють їзду на велосипедах і самокатах. Зіпсувати канікули можуть несвіжі продукти, сонячний удар або шкідливі комахи, про які необхідно заздалегідь поговорити з дитиною, пояснити можливі небезпеки і проблеми.
Які небезпеки підстерігають дітей влітку
Лікарі наполегливо рекомендують частіше гуляти з дитиною, щоб дитячий організм отримав вітамін Д. Він необхідний для росту, розвитку скелета, формування міцного імунітету. Але перебування під сонячними променями може стати причиною перегріву і теплового удару. Щоб прогулянки принесли користь, дотримуйтеся простих правил:
- Не виходьте на вулицю з 11 ранку до 16 вечора. Це період найбільшої активності сонця.
- Підберіть зручні панами з бавовни, льону, обов'язково беріть запасний головний убір на прогулянку.
- Вибирайте дітям одяг світлих тонів з натуральної тканини, яка не сковує руху.
- Не забувайте наносити на шкіру малюка сонцезахисні креми і лосьйони навіть у межах міста, при поїздці в парк.
Дітям, які старші 5 років обов'язково придбайте сонцезахисні окуляри хорошої якості. Віддайте перевагу моделям з поляризацією, які вбережуть чутливі очі від шкідливого випромінювання.
Активні рухи і навантаження
У літній час діти люблять кататися на велосипеді, освоювати трюки на скейті чи роликах. Пам'ятайте, що від травм і падінь не застрахований навіть спокійний малюк. Тому обов'язково придбайте комплекс якісного захисту, не економте на виробнику. Частіше перевіряйте стан дитячого транспорту та спортивного інвентарю.
Шкідливі комахи
Влітку активізуються кліщі, підвищується ризик укусу оси або бджоли. Не економте на спеціальних засобах захисту, підбирайте для прогулянки в лісі закритий одяг. Вчіть дитину оглядати себе після походу. Придбайте для домашньої аптечки препарат від алергії.
Харчові отруєння
Влітку підвищується ризик кишкових розладів при вживанні несвіжих продуктів, погано вимитих фруктів і ягід. Тому лікарі рекомендують дотримуватися підвищених заходів безпеки, частіше мити овочі, не забувати про термічну обробку. Антисептики допоможуть очистити руки від бактерій в «польових умовах», приберуть небезпечні інфекції.
Купання у водоймі
Літо неможливо уявити без поїздки на ставок або річку. Нерідко небезпечна ситуація виникає, коли батьки послаблюють пильність, перестають спостерігати за іграми на воді. Пам'ятайте, що діти легко піддаються паніці, не можуть правильно покликати на допомогу, тому не спускайте очей з крихітки.
Пам'ятка для батьків
Багато небезпечних ситуацій можна попередити, якщо не забувати про прості запобіжні заходи. Навчайте дітей правилам поведінки на вулиці та водоймах відповідно до інструкції:
- Не залишати межі двору, не йти з незнайомими людьми або однолітками.
- Не грати на даху висотного будинку, на будівельних майданчиках, в підвалі.
- Обов'язково використовувати захист при катанні на велосипедах, скейтах.
- Підібрати безпечні місця для катання, вдалині від жвавої дороги і паркінгів.
- Пояснити правила поведінки під час грози.
Якщо дитина відпочиває на дачі, приберіть подалі сірники і запальнички, поясніть, чому небезпечно підпалювати траву. Всі садові інструменти приберіть під замок, не залишайте без нагляду сокири і сапи. Закривайте колодязі і компостні ями, не відпускайте в ліс з друзями без супроводу дорослих.
Літо — сезон підвищеної небезпеки для дітей. На канікулах важливо правильно організувати щоденне дозвілля, продумати заняття в домашніх умовах, у дворі і на дачі. Безпека дитини повністю лягає на плечі батьків, стає запорукою відмінного відпочинку.
Джерело: ukr.media