У чому причини цього стану, і які засоби від сивини допомагають зберегти здоров'я волосся, дізнаємося з цієї статті.
Сивина – один із символів навченої старості і життєвого досвіду. Правда, коли сиве волосся з'являються у досить молодих людей, це серйозний привід для засмучення. Причин сивини досить багато, однак у будь-якому випадку цей процес пов'язаний зі зниженням вироблення меланоцитів.
Причини ранньої сивини
Як показує практика, значну роль в процесі появи сивини відіграє генотип людини. Причому помічено, що найчастіше від сивого волосся в ранньому віці страждають чорняві люди. Якщо говорити про конкретні причини появи сивини, то до них слід віднести:
досягнення людиною певного віку;
нестачу деяких вітамінів і мінералів;
збій в роботі залоз внутрішньої секреції;
непомірні фізичні навантаження (напружена праця, робота у нічну зміну);
часте перебування під палючим сонцем;
нервове напруження і стреси.
Поради лікарів по збереженню здорових волосся
Для боротьби з сивиною у досить молодому віці необхідно звертатися до лікаря-трихолога, який виявить причини цього стану і, якщо можливо зупинити процес, призначить курс лікування. У будь-якому випадку фахівці-медики радять вести здоровий спосіб життя. В цьому плані слід правильно харчуватися (відмовитися від жирної, солоної, солодкої, пряної їжі), перестати ласувати чіпсами і фаст-фудом, виключити алкоголь і куріння. Навпаки, необхідно частіше вживати кисломолочні продукти, зелень та рослинну їжу.
Крім того, варто привчити себе до зарядки вранці, до занять спортом, плавання або бігу. Корисно буде і загартовування організму. Важливо щодня здійснювати прогулянки на свіжому повітрі. Не можна сказати, що всі ці заходи гарантовано вирішать проблему сивини, однак вони допоможуть зміцнити імунітет, а значить, самим кращим чином позначаться на стані всього організму.
Окремо варто сказати здоров'я нервової системи. Саме болісні переживання і отримані стреси призводять до того, що прокинувшись, людина раптово виявляє на голові сиві пасма. Щоб цього не сталося, важливо захищати себе від стресових ситуацій, знайти спокійну роботу або записатися на тренінги, навчальні самозаспокоєння.
Деякі люди, помітивши білі волоски, намагаються одразу ж висмикнути їх. Робити цього не варто, адже пошкоджений корінь сивого волосся починає випускати особливу рідину, яка вражає сусідні волоски на голові. Такими діями можна лише погіршити процес появи сивини. Правильніше акуратно обрізати сивий волосок, не пошкоджуючи його кореня.
Альтернативним методом боротьби з ранньою сивиною є фарбування волосся. Правда захоплюватися цим не варто, адже фарби для волосся мають у складі синтетичні речовини, а отже, завдають шкоди здоров'ю волосся і шкірі голови.
Народні рецепти боротьби з сивиною
Нетрадиційна медицина також не залишається осторонь від боротьби з ранньою сивиною. На цей рахунок цілителі рекомендують користуватися наступними рецептами.
1. Кропив'яний настій
Щоб волосся залишалися живими і зберігали свій природний колір, достатньо раз на тиждень обполіскувати їх кропив'яним настоєм. Для цього 3 ст. л. листя і стебел кропиви заливаються 500 мл окропу і залишають на 20 хвилин. У готовий настій слід додати ложку оцту, і втирати отриманий розчин в коріння волосся.
2. Кропив'яна маска
Іншим варіантом лікування волосся є маска. Для її приготування до 100 г подрібнених кропив'яного листя варто додати ложку підігрітого вершкового масла і один яєчний жовток. Таку маску слід накладати на волосся, приблизно на 1 годину раз на тиждень.
3. Абрикосовий сік
Народні цілителі рекомендують пити свіжовичавлений сік абрикосів по 1 склянці на день, що допоможе запобігти появі сивого волосся. Альтернативою йому може стати грушевий або ожиновий соки.
4. Сік зелені
Розглядаючи засоби від сивини, не можна обійти увагою соки зелені, а саме петрушки або селери. Буквально 20 г цього соку на добу дозволять запобігти появі сивого пасом у молодих людей. Здоров'я вам!
Джерело: ukr.media