На Херсонщині почалися навчання тероборони

На Херсонщині, де оголошено воєнний стан, з 5 грудня у різних населених пунктах області почалися десятиденні тактичні навчання підрозділів 124-ї окремої бригади тероборони.

В одному з її підрозділів побував у п'ятницю, 7 грудня, кореспондент Укрінформу.

Цей день тут був особливий — військовозобов'язані, які до цього часу не служили в Збройних Силах України (а таких в даному підрозділі бригади територіальної оборони до 20% особового складу), прийняли військову присягу на вірність народу України. І відтепер вони будуть виконувати завдання, що визначені командуванням для бійців територіальної оборони області.

Як розповів заступник командира 124-ї окремої бригади територіальної оборони майор Сергій Єрохін, на цих десятиденних навчаннях, по-перше, буде проведено бойове злагодження. "Військовослужбовці, які взагалі не тримали ще зброю, будуть навчатися нею користуватися", — сказав майор.

Військовослужбовців тероборони навчатимуть проведенню антитерористичних заходів, особливостям охорони важливих об'єктів, розташованих в Херсонській області. Вони також братимуть участь в охороні даних об'єктів — будинків обласної і районної влади, комплексу Каховської гідроелектростанції, мостів, транспортних розв'язок та інших важливих споруд.

"Це — основне завдання", — зазначив Єрохін.

Він підкреслив, що здобувати необхідні військові знання і навички особовий склад підрозділів бригади територіальної оборони області буде на нинішніх навчаннях, в основному, на польових заняттях. "Не будемо в класах сидіти. Теоретичної підготовки буде мінімум. В основному, все це будуть практичні заходи", — наголосив майор.

Бійцям дислокованого у Скадовську підрозділу тероборони є в кого навчатися військовій справі, із з кого брати приклад. За словами Єрохіна, у даному підрозділі близько 30% особового складу — військовослужбовці, які брали участь в бойових діях на сході України, і близько 50% — інші військовослужбовці, які теж проходили військову службу у Збройних Силах, і були звільнені у запас. До речі, сам Єрохін, як він повідомив у розмові з кореспондентом Укрінформу, кадровий військовий, який у 2018 році був звільнений із Збройних сил України на пенсію, але тепер знову взяв зброю, щоб захищати Батьківщину.

На Херсонщині військовослужбовці тероборони вчаться Батьківщину захищати / Фото Валерія Старосельця

Читайте також: У Вінниці почалися збори військовозобов’язаних оперативного резерву другої черги

А капітан Володимир Добровольський, який працює стивідором у Херсонському морському торговельному порту — учасник бойових дій на Донбасі в 2014 році.

"Вже доводилось захищати Батьківщину. І зараз душа в неспокої, інакше і неможливо. Я за повісткою сам до військкомату прийшов, тому що ситуація серйозна в країні. У 2014 році таким же самим чином пішов в АТО", — розповів журналістам Добровольський.

Як зазначив командир 124-ї окремої бригади територіальної оборони Херсонської області підполковник Дмитро Іщенко, вже наступного тижня особовий склад підрозділів бригади територіальної оборони Херсонської області повністю переходить у розпорядження обласної і районних державних адміністрацій і приступає до охорони і оборони важливих об'єктів регіону.

Як повідомлялося, 26 листопада 2018 року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у десяти областях, зокрема Херсонській.

Джерело: ukrinform.ua

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *