Міфи про здоров’я, в які ми до сьогодні вірили

У наші дні залишилося безліч застарілих принципів, які насправді були спростовані вченими.

Ще якихось 100 років тому багато психічних розладів «лікували», просто розсікаючи частину головного мозку. Лише 50 років тому жінки не отримували своєчасну допомогу під час серцевого нападу, тому що специфічні «жіночі» симптоми просто не брали до уваги. Проте і в наші дні залишилося безліч застарілих принципів, які насправді були спростовані вченими.

Щеплення можуть викликати аутизм

Багато батьків відмовляються робити своїм дітям щеплення від небезпечних захворювань, посилаючись на нібито доведений зв'язок між щепленнями і підвищеним ризиком аутизму. Між тим, вже вийшло кілька по‑справжньому великих мета-досліджень, які підтвердили: це міф. У цьому році були опубліковані результати мета-дослідження, автори якого вивчили результати експериментів, які оцінюють стан здоров'я понад півмільйона людей протягом кількох десятиліть, і вони з упевненістю кажуть, що вакцинація ніяк не впливає на ризик розвитку аутизму, інформує Ukr.Media.

Якщо у вас не було алергії у дитинстві, то ніколи і не буде

На жаль, це не так. Практично в будь-якому віці і на будь-якому життєвому етапі може розвинутися несприйняття певного продукту, в досить важкій формі також. Тому, якщо раптом ви помітили реакцію на якийсь звичний продукт, зверніться до лікаря, і здайте тести, якщо він буде позитивним, надалі уникайте алергену.

Астма не розвивається у дорослих

Ще одна сумна правда: як і алергія, астма може розвинутися раптово у людини, яка ніколи раніше нею не страждала. Тому важливо знати ранні ознаки цього захворювання і вчасно звернутися до лікаря, якщо раптом помітите у себе або близьких ці симптоми.

Кава виводить рідину з організму

Попри те, що кофеїн володіє сечогінним ефектом, кава та інші напої, що містять його, рекомендовано враховувати в підрахунку щоденну кількість випитої рідини. Лікарі все більше схиляються до думки, що кава може бути таким же джерелом вологи для організму, як і звичайна вода.

Вживання яєць підвищує рівень холестерину

Багато років яйця, особливо смажені, були під найсуворішою забороною для всіх, хто серйозно турбувався про здоров'я серця: вважалося, що ці продукти підвищують рівень «поганого» холестерину в організмі і сприяють зниженню еластичності стінок судин. Проте недавні дослідження підтвердили, що немає прямого зв'язку між споживанням яєць та нагромадженням небезпечного холестерину. Більш того, яйця корисні для серця, оскільки жовтки містять вітаміни А, D, Е і К, а також кальцій, залізо і холін.

Хропіння — це нормально

Насправді, хропіння безпечне і нормальне тільки в одному випадку, якщо у вас нежить. В інший час хропіння — сигнал того, що з вашим здоров'ям щось не так. Діабет другого типу, підвищений кров'яний тиск, захворювання серця — це тільки мала частина тих захворювань, з якими пов'язане обструктивне апное або, по‑простому, хропіння.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *