М’язові затиски шиї і спини. Зняття болю зміною пози

Найбільш частою причиною болю в шиї і спині є хронічно напружені м'язи, причому це хронічне напруження зазвичай буває наслідком зміщених хребців, що порушують нерви.

Коли м'яз залишається напруженим, відбувається декілька подій, що ведуть до хронічного болю, , передає Ukr.Media. По-перше, м'язи починають працювати набагато сильніше, ніж у нормі. Ви помічали, коли стискали в кулак розслаблену перш кисть. Всі ці зайві зусилля призводять до вимивання з м'язів корисних хімічних речовин.

Якщо ви деякий час потримайте кулак міцно стисненим, то виявите, що він знекровлюється. Справа в тому, що при м'язових затисках кров вичавлюється з артерій і капілярів м'язової ділянки. Таким чином, ми підходимо до схеми утворення цих болів: напружені м'язи пов'язані з утворенням шлаків, а кровотік недостатній, щоб видалити їх.

Накопичення шлаків починає дратувати м'язи і цим теж викликає біль. Коли головний мозок отримує больові сигнали, він підсилює м'язову напругу в даній зоні, це ще більше знижує кровообіг і підсилює біль. Якщо така ситуація буде продовжуватися, дана ділянка тіла стане хворіти постійно.

Іноді ми наводимо самі себе до утворення таких пережато зон в нашому тілі, але, поки це не дуже виражена, дискомфорту не виникає. А потім з'являється стрес, який створює додаткову м'язову напругу, саме викликає біль. Варто трохи розслабитися, як ця біль припиняється, але дана ділянка тіла залишається напруженим і затиснутим, так що при кожному наступному стресі звідси піде нова біль.

Вправи для шиї і спини допомагають зняти такі болі шляхом розслаблення м'язів, посилення кровотоку шляхом вимивання шлаків з м'язової тканини і виправлення зміщених хребців.

Нижченаведені вправи для зняття шийних болів мають на меті зняти стрес в області шиї і плечей, а це як раз ті галузі, які найбільш уразливі при неправильній поставі. Якщо ви страждаєте головними болями, болями і напругою шиї і плечей, зверніть особливу увагу на ці прості вправи, віднімають не більше 10 хвилин.

Для досягнення найкращих результатів виконуйте їх два рази в день, вранці і ввечері. Якщо на два рази у вас не вистачає часу, краще робіть їх вранці після теплого душу. Крім того, протягом усього дня ви можете зробити ту частину цих вправ, яка називається самомасажем.

Коли болі припиняться, складіть собі дві або три вправи з цієї програми на кожен день, щоб вони не змогли повернутися.

ЗНЯТТЯ ШИЙНого БОЛЮ

(приблизна тривалість вправи 10 хвилин)

ПОТИСК ПЛЕЧИМА

Багато інстинктивно знизують плечима, щоб зняти напругу в цій області. Нижче наведену вправу треба виконувати повільно, супроводжуючи її правильним диханням.

Прийміть природну позу.

Зробіть повільний і глибокий вдих животом, одночасно починаючи піднімати плечі.

Продовжуйте вдих по мірі того, як плечі піднімаються на максимальну висоту, а потім відведіть їх назад.

Коли плечі опиняться в граничному верхнезадньому положенні, починайте видих.

Повільно видихаючи все повітря з легенів, опустіть плечі, а потім виведіть їх вперед і знову вгору.

З початку нового вдиху повторіть рух плечей догори і назад, а потім видихайте, опускаючи їх вниз і виводячи вперед.

Ці рухи треба акцентуировать, але без болю.

Не поспішайте, чим повільніше ви виконуєте вправу, тим краще. Виконуйте кожну вправу 4 рази.

Тепер пора розігріти шию і плечі, а для цього треба посилити розтягуючі рухи.

Доторкніться кінчиками пальців до плечей і, починаючи вдих, повільно піднімайте лікті догори і назад. Видих починається, коли лікті вже здійснили широку дугу, і ви починаєте їх опускати і відводити назад вперед.

Продовжуйте видихати, піднімаючи тепер лікті догори вперед, так щоб вони з'єдналися перед грудьми.

Увага: видих повинен бути закінчений, коли лікті зустрічаються перед грудьми. Розводячи лікті і піднімаючи їх догори і назад, починайте вдих. Цей цикл повторити 4 рази.

ВПРАВА «ЧИТАННЯ»

Тримайте перед собою розкриті кисті на висоті плечей, ніби тримаєте книгу і читаєте її.

Роблячи глибокий вдих, піднімайте кисті, постійно стежачи очима за долонями так, щоб голова відкидалася назад. Спину при цьому назад не отгибайте. Ви відчуєте значне розтягнення під пахвами і поперек грудної клітини.

Залишаючи руки піднятими до відмови, залишайтеся в цій позі і затримайте дихання на два рахунки.

Роблячи повний видих, повільно опустіть голову підборіддям на груди так, щоб до кінця видиху голова звисала абсолютно без опори.

Починайте наступний вдих і, тримаючи руки так, щоб плече і передпліччя під прямим кутом, відведіть лікті назад до межі, щоб повністю розправити і розширити груди. Затримайте дихання на два рахунки.

Тепер видихайте і уявіть собі, що ви стрибати у воду з трампліна, витягаючи обидві руки гранично вперед і раніше залишаючи підборіддя на груди. Затримайте дихання на два рахунки.

Починайте вдих, повертаючись у вихідне положення (положення «читання»).

Закінчуючи вправу, зробіть видих і знову опустіть підборіддя на груди. Долічіть до двох.

Цю вправу виконуйте 4 рази поспіль. Приступаючи до другого повторення, підніміть голову до вихідного положення і починайте вдих з підняттям рук.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *