Медики створили капсулу, здатну замінити ін&#039єкції інсуліну

Оболонка частково біорозкладається і не завдасть ніякої шкоди організму.

Дослідники з Массачусетського технологічного інституту (MIT) спільно з колегами з Гарвардського університету та фармацевтичної компанії Novo Nordisk створили механізм, який вводить інсулін прямо в слизову оболонку шлунка. Він усуває необхідність постійних шкірних ін'єкцій. Про це повідомляється на сайті інституту, інформує Ukr.Media.

Цукровий діабет другого типу – захворювання, при якому в результаті порушення взаємодії інсуліну з клітинами тканин розвивається гіперглікемія, що характеризується високим вмістом глюкози в сироватці крові. У таких людей з'являється м'язова слабкість, сухість у роті, свербіж і багато інших симптомів. Щоб уникнути подальшого розвитку хвороби, вони змушені робити ін'єкції інсуліну кілька разів на день. Новий винахід може замінити цей процес звичайною капсулою, яка приймається перорально.

До цього вчені працювали над маленькою кулькою, покритою крихітними голками, через які надходив препарат. Проте в подальшому вони змінили форму і залишили лише одну голку для точкового і цілеспрямованого введення.

Кінчик голки виготовлений з майже стовідсоткового стисненого ліофілізованого інсуліну. Її стрижень, який не входить в стінку шлунка, складається з іншого матеріалу, але теж біорозкладаного. Всередині капсули голка утримується стислою пружиною, яка закріплена диском з цукру. У шлунку вода розчиняє цукровий диск, пружина розправляється – і голка входить в слизову оболонку.

Форма капсули натхненна леопардовою черепахою, яка мешкає в Африці. Її панцир віддалено нагадує конус, завдяки цьому вона здатна перекочуватися на черево, якщо її перевернути. Скориставшись комп'ютерним моделюванням, дослідники експериментували з цією формою, поки не знайшли ту, яка дозволяє капсулі завжди орієнтуватися основою вниз – навіть в динамічному середовищі шлунка. Як тільки голка потрапляє в стінку, інсулін розчиняється з тією швидкістю, яку при створенні капсули поставили вчені.

В дослідах зі свинями автори вводили до 0,3 міліграма інсуліну. Пізніше вони збільшили дозу до п'яти міліграмів. Зараз колаборація MIT і Novo Nordisk працює над оптимізацією процесу виробництва. Фахівці вважають, що таким способом можна буде доставляти в організм нуклеїнові кислоти або будь-які білкові лікарські засоби, наприклад, імунодепресанти.

У минулому році дослідники зі Швейцарської вищої технічної школи Цюріха створили технологію, яка в перспективі зможе замінити регулярні ін'єкції інсуліну при цукровому діабеті. Підшкірний імплантат активується, коли в організм потрапляє кофеїн – наприклад, що міститься в каві або чаї. Пристрій вже випробували на мишах, схильних до розвитку діабету.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *