Медики: скорочення солі в раціоні може призвести до проблем зі здоров&#039ям

Довгий час існувала думка про те, що сіль у великій кількості шкідлива для організму. Але чи так це насправді? Читай, щоб дізнатися іншу версію.

Вживаючи багато солі, ми боїмося, що ризикуємо отримати набряки, тиск і зайву вагу. Але що буде, якщо обмежити її кількість до мінімуму? Адже сіль – це життєво важливий для нас натрій, недолік в крові якого може призвести до зупинки серця. Зовсім нещодавно в мережі з'явилася теорія, написана доктором-дієтологом Микитою Харловим, про те, що солі треба їсти більше, ніж нам рекомендує МОЗ, інформує UkrMedia.

Ось з якими проблемами може зіткнутися людина, в раціоні якої немає достатньої кількості солі:

Тіло зберігає в собі натрій, при цьому активно виробляє гормон, який затримує виведення натрію з організму разом з сечею. Менше натрію в їжі – більше гормону. А постійно високий рівень цього гормону куди більш шкідливий, ніж зайві пару грам солі.

Цей гормон має назву альдостерон. Згідно з наукою, його надлишок призводить до ряду негативних наслідків:

  • Непереносимості вуглеводів. А це значить, що ти будеш активно товстіти від солодкого, від дієт ефекту не буде, а ось жир почне активно відкладатися на бочках;
  • Подагра, камені в нирках (через те, що зростає сечова кислота);
  • Високий тиск;
  • Хронічна втома.

Насправді, все те, за що звинувачували сіль – це наслідки її нестачі. Набряклості, зайва вага, втома і проблеми з серцем – це типові проблеми людини, яка вибрала скорочення солі до мінімуму.

Нирки впораються з великою кількістю солі

Чим більше їси солі – тим більше організм виділяє гормонів, що сприяють виведенню зайвого натрію з організму. Нирки легко впораються з ним – за це можеш не переживати.

Скільки реально треба їсти солі?

Всесвітня організація охорони здоров'я радить їсти не більше 5 грам на добу, а ось прихильники цієї теорії, посилаючись на науку, кажуть, що для нормального функціонування всього організму треба від 6 до 15 грамів на добу.

Якої версії дотримуватися – вирішувати тобі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *