Медики назвали продукти, які можуть чинити шкідливий вплив на мозок людини

Вчені стверджують, що продукти харчування можуть безпосередньо впливати на роботу мозку.

Різноманітні дослідження доводять: деякі продукти мають здатність порушувати функції головного мозку, погіршувати пам'ять і провокувати виникнення депресії, інформує UkrMedia.

Продукти, які шкодять мозку

Жирні кислоти

За словами медичних фахівців, неправильне співвідношення в раціоні жирних кислот омега-6 і омега-3 погано діє на функції пам'яті. Приймати омега-3 і омега-6 слід у співвідношенні 1:4 ( як вважає багато лікарів, вживання омега-6 має бути більш інтенсивним). Диспропорції у вживанні жирних кислот відображаються на стані гіпокампу — зони мозку, яка виробляє нові нейрони.

Алкоголь

Іспанські вчені встановили, що люди, які часто вживають алкоголь, відрізняються більш низькою продуктивністю розумової роботи. За словами фахівців, це відбувається із-за того, що мозок питущих відчуває збільшене навантаження, а нервова система — підвищену напругу. В результаті виникає перевтома, що позначається і на розумовій діяльності.

Жирне м'ясо

У ньому багато холестерину, який сприяє утворенню атеросклеротичних бляшок і закупорці судин. Вчені стверджують, що у любителів жирного м'яса можуть бути проблеми з епізодичною, просторовою і контекстною пам'яттю. Найбільш небезпечним наслідком любові до м'яса є розвиток хвороби Альцгеймера.

Смажені страви

Згідно з даними, опублікованими в Jama Neurology, постійне поїдання класичної смаженої страви — картоплі фрі, сприяє закупорці судин і підвищенню ризику деменції.

Риба

Чи не помилка це? Вчені кажуть, що ні. Справа в тому, що деякі види риб акумулюють у собі речовини-забруднювачі, якими насичені сьогодні водойми. Наприклад, тунець накопичує ртуть — це речовина токсична для мозку і нервової системи.

Продукти з високим глікемічним індексом

Наявні дані кажуть про те, що жінки які активно вживають продукти з високим глікемічним індексом, більш схильні до депресії. Такі продукти сприяють різкому зростанню рівня цукру в крові та збільшенню вироблення в організмі інсуліну. Типові зразки такої їжі — білий хліб, рис, пластівці, картопля.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *