Нове дослідження опубліковане у Environmental Health.
Хоча зв'язок простудних захворювань з регулярними поїздками громадським транспортом широко визнаний, наукові докази того, як саме вони впливають на поширення повітряно-крапельних інфекцій, рідко були доступні людям, інформує UkrMedia.
Нове дослідження британських вчених підтвердило існування цього зв'язку.
Порівнюючи інформацію про маршрути і статистичні дані респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ) та грипу, доктор Лара Госче (Lara Goscé) і доктор Андерс Йоханссон (Anders Johansson) з Брістольського університету (University of Bristol) виявили більш високий рівень повітряно-крапельних інфекцій у тих лондонців, які здійснюють більш довгі поїздки в метро через більш завантажені термінали.
Лара Госче пояснила: «Більш високі показники ГРВІ можна спостерігати в районах, що обслуговуються невеликою кількістю ліній метро: пасажирам, починаючим свою подорож в цих районах, зазвичай доводиться міняти лінії один або кілька разів в багатолюдних місцях, таких як Кінгс-Крос, для того, щоб досягти їх кінцевого пункту призначення. З іншого боку, більш низькі показники захворюваності на грип спостерігаються в районах, де населення або не використовує громадський транспорт в якості основного виду транспорту для поїздок на роботу, або у районах, що обслуговуються великою кількістю ліній метро, що гарантує швидкі поїздки з меншою кількістю зупинок і контакти з меншою кількістю людей».
Наприклад, було виявлено, що рівень зараження серед жителів Іслінгтона, які часто пересідають на інші гілки в переповненому районі Кінгс-Крос Сент-Панкреас, був майже в три рази вищий, ніж серед пасажирів з Кенсингтона, які в основному їздять прямими поїздами.
Дослідники сподіваються, що ці результати стануть основою державної політики у сфері запобігання епідемій. Слід враховувати роль громадського транспорту і багатолюдних заходів у поширенні епідемії, а також не заохочувати знаходження в таких умовах під час епідемій.
«Ці результати є попередніми внаслідок обмеження набору даних. Емпіричні дослідження, що поєднують аеробіологічне і пішохідне моделювання, будуть важливими для підвищення точності моделей і розробки нефармацевтичних стратегій контролю, спрямованих на зниження порогової щільності для мінімізації числа інфекцій та оптимальної вентиляції в різних багатолюдних середовищах», – зазначила Лара Госче.
Джерело: ukr.media