Лікарі розповіли про користь алкоголю перед сном

Дослідники відкрили завісу над актуальним питанням.

Пара крапель перед сном не така вже хороша ідея, якщо ви плануєте відпочити вночі. Вживання алкоголю загрожує багаторазовими пробудженнями і скороченням фази глибокого сну. Що станеться після пари келихів на ніч. Приблизно кожні 90 хвилин повторюються цикли сну, при цьому велика частина глибокого сну припадає на другу половину ночі. І саме тоді організм починає в повну силу боротися з алкоголем. В результаті тривалість глибокого сну, необхідного для відновлення організму, скорочується. Спиртне дозволяє швидше заснути, але через пару годин запускаються процеси виведення алкоголю з організму через нирки і сечовий міхур. Вам доведеться пару раз за ніч відвідати туалет і позбутися не тільки декількох хвилин сну, але і потрібних вам зараз електролітів. У підсумку спати ви будете уривками і вранці прокинетеся втомленим і зневодненим.

Як все-таки виспатися?

1. Пийте не пізніше ніж за 3-4 години до сну. Точний проміжок часу може варіюватися залежно від віку, ваги, статі та кількості випитого.

2. Не забувайте про правило «два до одного». На кожен випитий келих або чарку спиртного вам потрібно випити дві склянки води. Це полегшить процес подальшого виведення алкоголю з організму.

3. Бійтеся «чарівних» бульбашок. Ігристі вина з газом розтягують стінки шлунка і тим самим збільшують поверхню всмоктування алкоголю. На спокійний сон після такого можна не розраховувати.

4. Їжте та слідкуйте за кількістю випитого. Вживання алкоголю під час їжі добре тим, що зазвичай їмо ми за кілька годин до сну. Це означає, що у організму буде більше часу на те, щоб переробити і почати виводити прийняте, а у вас — на те, щоб випити ту саму воду.

5. Не змішуйте алкоголь зі снодійним. Алкоголь пригнічує дихання, як і більшість снодійних препаратів. Таке поєднання вкрай небезпечно, оскільки може призвести до зупинки дихання. Якщо ви страждаєте від безсоння, пам'ятайте, що алкоголь тільки посилить проблему. До того ж спиртне може посилити симптоми лунатизму і синдрому неспокійних ніг. В цьому випадку краще зовсім відмовитися від вечірніх узливань.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *