Лікарі розповіли, які продукти не можна їсти людям з хворою щитовидною залозою

Це поширена проблема.

Це поширена проблема. При гіпотиреозі (як і багатьох інших захворюваннях) потрібна спеціальна дієта, з повним або частковим винятком деяких продуктів. Це захворювання передбачає зниження активності щитовидної залози, яке сильно впливає на обмін речовин, що передбачає суворі обмеження в плані харчування. Ось чому, якщо вам поставили діагноз гіпотиреоз, важливо якомога швидше проконсультуватися з дієтологом. Експерти розповіли, які продукти потрібно вживати з обережністю, інформує Ukr.Media.

Що таке гіпотиреоз? Гіпотиреоз, також званий гіпоактивною щитовидною залозою, є захворюванням щитовидної залози, при якому порушується вироблення гормонів. Оскільки гормони щитовидної залози важливі для метаболізму, здоров'я серцево-судинної системи та інших життєво важливих процесів, їх дефіцит викликає негативні реакції в організмі. Цей стан частіше зустрічається у жінок у віці від 60 років, за їх гормональних змін. Однак, загалом, ніхто не захищений від цієї проблеми, навіть підлітки.

Гіпотиреоз та його симптоми На початкових стадіях гіпотиреоз зазвичай не має клінічних проявів, які могли б полегшити його діагностику. Однак, у міру прогресії, він може викликати:

Почуття втоми

Труднощі утримувати увагу

Депресія і дратівливість

Чутливість до холоду

Суха шкіра і ослаблення волосся

Збільшення ваги

Запалення кінцівок

Зниження частоти серцевих скорочень

Збільшення холестерину в крові

Біль у м'язах і відчуття скутості

Нерегулярні менструації

Продукти, яких слід уникати при гіпотиреозі Так, до продуктів, не рекомендованих для пацієнтів при гіпотиреозі, належать ті, що після засвоєння в організмі перешкоджають нормальному виробництву гормонів щитовидної залози.

1. Зернові, що містять глютен. Споживання злаків з високим вмістом клейковини (глютену) може перешкоджати засвоєнню препаратів, що заміщують тиреоїдних гормонів. Також цей білок часто ідентифікується імунною системою як антиген, що підлягає атаці. З цієї причини, щоб запобігти ускладнення і, попутно, сприяти нормальному функціонуванню щитовидної залози, краще виключити з раціону ці продукти.

Цей список включає: Продукти на основі пшениці, Ячмінь, Жито, Полба, Камут

2. Брокколі. Брокколі та інші різновиди овочів сімейства хрестоцвітних, в тому числі, і капуста, містять речовину, відому як зотроген, яка при засвоєнні перешкоджає поглинання йоду. При цьому, останній є важливою живильною речовиною у виробництві гормонів щитовидної залози. Тому важливо забезпечити їм організм. Зотроген втрачає активність при тепловій обробці овочів. Якщо ви хочете додати брокколі в раціон, краще всього готувати її, наприклад, на пару.

3. Соя Соя і всі її похідні містять ізофлавони, фітоестроген, який впливає на роботу щитовидної залози. Особливо, це характерно для пацієнтів з дефіцитом йоду. Її споживання слід уникати в будь-якому вигляді, в особливості, в даних продуктах: Соєве молоко, Тофу Соєвий соус Соєвий білок

5. Рослинна олія Деякі рослинні олії також можуть спровокувати проблеми з метаболізмом. Адже їх вживання блокує роботу гормонів щитовидної залози і зменшує їх вплив на клітини. Щоб уникнути цього, навіть якщо вам не поставлений діагноз захворювання щитовидної залози, рекомендується використовувати наступні олії: Органічну кокосову, Оливкову олію вищої якості, Соняшникову, Олію авокадо

6. Солодкі фрукти Хоча їх помірне споживання не несе великого ризику, краще уникати фруктів, багатих цукром, для запобігання ускладнень при гіпотиреозі. Так, вони легко засвоюються організмом, але солодкі фрукти можуть підвищити рівень глюкози і викликати проблеми з метаболізмом. Отже, варто з обережністю їсти наступні фрукти: персики, ананас, манго, полуницю, яблука, банани.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *