Лікарі розповіли, які кроки при інсульті можуть врятувати життя хворого

Інсульт – одне з найстрашніших захворювань, його небезпека в тому, що стається він раптово і може мати фатальні наслідки.

Причиною інсульту стає пошкодження нервових клітин в головному мозку людини, контролюючих всі функції організму, — цей процес виникає внаслідок гострого порушення кровообігу в тій чи іншій ділянці мозку. Однак, часто неграмотні дії, паніка і іноді неможливість розпізнати інсульт призводять до смерті людини. Лікарі розповідають, які три кроки при інсульті можуть допомогти врятувати людину, інформує Ukr.Media.

Насамперед, потрібно визначити, що у людини інсульт. Для цього медики рекомендують звернути увагу на деякі порушення:

— При інсульті потерпілий не може широко посміхнутися;

— Постраждалий не може чітко повторити за вами фразу;

— Постраждалий не може підняти руки;

Справа в тому, що при інсульті розвивається гостре кисневе голодування мозку, здатне приводити до паралічів, розладів мови, втрати зору та інших порушень мозку. Найголовніше, що варто насамперед знати про інсульт — це те, що часу є всього три години, щоб вжити заходів.

Є ще один спосіб перевірити, що у людини — інсульт. Попросіть людину висунути з рота язик прямо перед собою, якщо при цьому він викривлений — це ознака того, що людині необхідна допомога.

Також терміново викликати швидку допомогу потрібно, якщо є такі симптоми як сильний головний біль, запаморочення, різке погіршення зору, нездатність розуміти чужу мова, нудота і блювота, втрата стійкості.

Після того, як ви вже виявили підозру на інсульт, потрібно негайно викликати «швидку допомогу» і виконати наступні дії: укладіть людину, підклавши їй під голову подушку або одяг, а також ослабте гудзики і ремінь. Якщо особу рве — поверніть голову набік, щоб вона не захлинулася. Ні в якому разі не переносьте хворого і не намагайтеся проводити яку-небудь реанімацію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *