Смачно, просто і корисно.
Як відомо, їжа впливає не тільки на здоров'я, настрій і фігуру, але і на мозкову діяльність і працездатність, інформує Ukr.Media.
Вченими доведено, що калорійна і жирна їжа здатна негативно впливати на короткочасну пам'ять, а якщо ви на роботі будете мріяти про бутерброд із ковбасою і шматочок піци, то будете гірше міркувати і запам'ятовувати необхідну інформацію. Однак існує низка продуктів, які здатні поліпшити роботу мозку, а також підвищити настрій.
Горіхи
Під час роботи наш мозок постійно знаходиться в напрузі, а отже споживає багато енергії. До складу горіхів входять харчові волокна, вітаміни та білки. Вони забезпечують мозок енергією і покращують когнітивні здібності та пам'ять.
Також в горіхах є магній, який захищає організм від перенапруги і стресів. Для поліпшення мозкової діяльності краще вживати волоські горіхи, оскільки вони містять Омега-3 (жирні кислоти).
Проте треба знати міру. Горіхи дуже калорійні. Якщо ними зловживати, то легко можна набрати зайву вагу. Краще відмовитися від вживання солодких і солоних горішків. Мова йде про солоний арахіс і батончики.
Кава
Відомий той факт, що випите вранці горнятко кави здатне зняти сонливість і підбадьорити. Вся причина в кофеїні, який блокує аденозин, що викликає втому, сонливість і апатію. Так що випита перед роботою кава буде вам тільки корисною..
Кофеїн також допоможе підбадьоритися і протягом робочого дня. Він сконцентрує увагу і скоротить час реакції. Після випитої кави робота буде набагато ефективніше і продуктивніше.
Однак, щоб відчути себе ще бадьоріше, не варто пити її забагато. Як відомо, кофеїн — це психостимулятор. Якщо ним зловживати, то він викликає звикання. Мозок адаптується і кава не діє як стимулятор (енергетик). Тому рекомендована доза — 1-2 чашки, не розчинної, а в зернах.
Лососеві види риб
Мозок людини на 60% складається з жиру. Половина цього жиру — Омега-3 (жирні кислоти). Вони необхідні для створення нових нейронів і нервових клітин, які відповідають за отримання нової інформації і пам'ять.
Оскільки Омега-3 не виробляється людським організмом, то єдиний спосіб їх отримати — це їжа та харчові домішки. Саме сімейство лососевих (сьомга, лосось, форель) містить дуже багаті жирними кислотами. Якщо ж у вашому раціоні відсутня риба, її можна замінити риб'ячим жиром. Для цього необхідно порадитися з лікарем-фахівцем.
Доведено, що у людей, які регулярно вживають рибу, в мозку міститься більше сірої речовини, ніж у тих, хто її їсть рідко. Сіра речовина контролює пам'ять і відповідає за розумову діяльність.
Міжнародна організація охорони здоров'я рекомендує вживати рибу не менше 2 разів на тиждень. Вона дуже корисна не лише для розумової діяльності, але і для серцево-судинної системи, а також скорочує ризик інфаркту та інсульту.
Чорний шоколад
Чорний шоколад, що містить 70% і більше какао, має позитивний вплив на пам'ять. Також він сприяє виробленню дофаміну в організмі, що позитивно впливає на настрій.
У результаті проведеного в Сполучених Штатах Америки експерименту з'ясувалося, що люди, які вживали шоколад регулярно, краще виконували завдання, ніж ті, хто вживав його рідко.
Небажане вживання шоколаду в великій кількості. Особливо молочного. Він підвищує рівень цукру в крові, а також викликає відчуття втоми.
Гарбузове насіння
Відомий той факт, що для хорошої мозкової діяльності необхідні магній, залізо і цинк. Саме в гарбузовому насінні містяться ці мікроелементи. Магній необхідний для поліпшення пам'яті. Цинк — для роботи нейронів. Залізо — для підвищення концентрації і кращого сприйняття нової інформації. Нестача цих корисних речовин здатна гальмувати роботу мозку, а з віком може призвести до хвороби Альцгеймера. Гарбузове насіння, як і горіхи, дуже калорійне. У них міститься 556 калорій на 100 г. Тому рекомендується з'їдати всього 25-30 грамів. Їх можна додавати в каші та овочеві салати.
Чорниця
Особливих здібностей чорниця вам не додасть, але послужить чудовим захистом мозку від вікових змін. Це все завдяки антоціану-антиоксиданту, який надає чорниці темно-синій колір.
Антоціани, накопичуючись в організмі людини, покращують зв'язок між клітинами головного мозку. Подібну властивість також має чорна смородина, чорниця і журавлина.
Чорниця корисна не тільки у свіжому вигляді, але і заморожена, а сушену краще не їсти. Вона дуже солодка і не принесе ніякої користі.
Куркума
Це спеція жовтого кольору, яка додається в усі можливі гарніри і надає їм приємний жовтуватий відтінок. Куркума покращує розумові здібності і підвищує настрій. У куркумі міститься антиоксидант-куркумін. Він захищає клітини головного мозку від старіння, а також сприяє виробленню дофаміну і серотоніну, які здатні побороти депресію і втому.
Незважаючи на користь куркуми, її не варто вживати у великій кількості. Краще додавати в рибу, курку та інші страви.
Ми назвали продукти, які позитивно впливають на розумову діяльність і покращують настрій.
Джерело: ukr.media