Кір в Україні: лікар про важливі симптоми, особливості та вакцинації

Спалах кору в Україні підвищує неприємну статистику. У зоні ризику – діти.

Захворюваність на кір в Україні зросло в 43 рази за 11 місяців 2017 порівняно з 2016 роком, передає Ukr.Media. Так, за даними Центру громадського здоров'я, за 11 місяців 2017 року в Україні зареєстровано 3382 випадки захворювання на кір, за аналогічний період 2016 було зареєстровано 78 випадків кору.

Більше того, у Києві з початку 2018 року зафіксовано 61 випадок захворювання на кір.

Завідуюча відділенням педіатрії, лікар-педіатр вищої категорії центру здоров'я сім'ї "ADONIS FAMILY" Юлія Рогожина відповіла на важливі питання щодо хвороби.

"Зона ризику". В якому віці людина найбільш схильна до захворювання на кір?

Чіткого віку, в якому людина найчастіше схильна до захворювання, немає. Найбільш схильні до захворювання нещеплені діти і дорослі.

Вважається, що дитина в перші два місяці життя повністю захищена імунітетом матері (якщо він на грудному вигодовуванні). Якщо дитина і далі залишається на грудному вигодовуванні, то імунітет матері продовжує його захищати, але вже не так сильно.

Як можна заразитися кором?

Кір – це вірусне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Причому вірус кору має високу летючість. Так, він може поширюватися навіть через вентиляційні отвори.

Заразитися можна контактуючи з інфікованою дитиною чи дорослим. Треба врахувати, що інкубаційний період при кору – 21 день. З вигляду здорова людина може бути носієм вірусу і бути заразним, але ще не знати про те, що він інфікований.

Небезпечно перебувати у закритих приміщеннях з інфікованим. Ймовірність захворіти на кір у багато разів вище, якщо ви проїхали з хворим у ліфті, ніж якщо спілкувалися на вулиці.

Симптоми захворювання; чи можуть вони відрізнятися у дітей і дорослих? На що в першу чергу слід звернути увагу?

Хвороба починається, як звичайне ГРВІ або ГРЗ. Але через 2-4 дні з'являються патогномонічні симптоми (симптоми, які відрізняють захворювання від інших схожих).

Плями Бельського-Філатова-Коплика 

У корі ці симптоми такі:

плями Бельського-Філатова-Коплика (специфічні плями на слизовій рота біля молярів (6-7 зубів),

світлобоязнь,

гіпертермічна лихоманка (дуже висока температура до 40 градусів),

специфічна висип (плями по всьому тілу). Висипання починають з'являтися з голови.

У дітей і дорослих однакові симптоми кору. Різниця тільки в тому, що дорослі хворіють набагато важче і довше. У дорослих кір з більшою ймовірністю викликає важкі ускладнення.

Відмінність корової висипки (

Перші кроки при виявленні хвороби

Якщо стан при застуді не покращується і на 2-4 день уявної застуди можна помітити патогномонічні симптоми кору, необхідно негайно звернутися до лікаря.

Якими можуть бути наслідки кору?

Кір без ускладнень проходить в середньому за 12-14 днів. На 12 день рекомендують виписувати дитину або дорослого в школу або на роботу.

У дітей при своєчасної медичної допомоги кір проходить досить швидко і без серйозних наслідків для здоров'я.

Специфічний висип при кору 

У дорослих період захворювання може затягуватися, до нього приєднуються ускладнення (менінгіт, енцефаліт, пневмонія, бронхіт, нефрити (захворювання нирок).

Наскільки вакцинація допомагає у профілактиці та запобіганні кору? Як часто слід проходити дітям?

Вакцинація – це єдиний з існуючих метод, який може запобігти захворювання.

За календарем щеплень Міністерства охорони здоров'я України діти отримують 2 дози вакцини проти кору.

Якщо немає протипоказань, перша доза – 12 місяців, друга – в 6 років.

Якщо за медичними показаннями щепити дитину до 6 років не можна, то 2 дози вакцини з інтервалом в 1 місяць дитина отримує в період з 7 до 18 років.

Варто дорослим проходити вакцинацію?

Оновлювати вакцинацію дорослим варто тоді, коли проведено аналіз крові та встановлено, що кількість антитіл (білки крові, які борються з інфекціями) до кору у крові знижений.

Для цього слід зробити імуноферментний аналіз крові.

——

Нагадаємо, як зазначив начальник Головного управління Держпродпотребслужби в Києві Олег Рубан, у Києві протягом 2016 року було 2 захворювання на кір, в 2017 році — понад 80, і за перші 10 днів 2018 року маємо 61 випадок захворювань на кір. З них — 49 випадків у дітей.

За його словами, практично всі хворі діти не були щеплені від кору.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *