Катаракту більше не оперуватимуть

Цілком можливо, що операції з хірургічного виправлення катаракти проводитися більше не будуть. Експерти вважають, що цей розлад зору стануть лікувати краплями, інформує Ukr.Media.

Новий метод лікування катаракти за допомогою ліків замість хірургічних операцій допоможе врятувати зір мільйонам людей. Катаракти викликають помутніння зору і утворення характерних непроникних ділянок (хмар) в кришталиках ока, які призводять до сліпоти. Сьогодні цей віковий розлад зору зазвичай лікують за допомогою хірургічної операції по заміні кришталика.

Однак дослідники з Anglia Ruskin University запропонували випробувати замість хірургії ліки проти катаракти. Експерименти з лабораторними мишами показали, що у гризунів відзначаються істотні поліпшення після використання даних препаратів. Майже у половини випробовуваних або у 46% гострота зору покращилася.

Катаракта викликається дезорганізацією білків кришталика. В результаті, білки формуються в вузлики, які істотно погіршують передачу зорових образів в сітківку. Для лікування мишей використовувався компонент під назвою VP1-001, що подається через очні краплі. Він відновив організацію білків у кришталику.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *