Яку користь для здоров’я людей може принести спеція паприка

Червона мелена паприка є на кухнях багатьох людей. Але дуже мало людей знають про те, чим ця спеція корисна, інформує Ukr.Media.

Зміцнює травлення

Паприка володіє значними стимулюючими властивостями, що підсилюють секрецію шлункового соку, регулюючи апетит і тим самим зменшуючи тягу до нездорової їжі. Дозволяючи слинним залозам швидко перетравлювати їжу, паприка допомагає запобігти ожирінню і діабету. Крім того, вона полегшує рух оброблених і необроблених частинок їжі через кишківник, зменшуючи ймовірність появи закрепів. Паприка також знижує ймовірність розвитку кишкових розладів, таких як запальне захворювання кишківника і виразковий коліт.

Підсилює захисні функції

Вітамін С, потужний антиоксидант, наявний у паприці у значних кількостях і грає ключову роль у забезпеченні оптимального імунітету у організмі. Паприка також містить антиоксидант рутин, який за своєю природою має протизапальну та антимікробну активність, що допомагає у боротьбі з інфекціями. Додавання невеликої кількості паприки у основні страви, включаючи супи і гарніри, може значно посилити захисний механізм імунітету, запобігти кашель, застуду і лихоманку.

Лікує і покращує шкіру

Паприка насичена достатньою кількістю найважливішого мікроелемента цинку, який бере участь у синтезі колагену і, отже, сприяє загоєнню ран на пошкоджених тканинах. Крім того, паприка містить потужні антиоксиданти, які відомі як катехіни, що дуже ефективно уповільнюють старішання і омолоджують текстуру шкіри. Крім того, наявність бета-каротину у цій спеції зводить до мінімуму появу глибоких ліній, зморшок і пігментних плям, роблячи шкіру молодою, сяючою і надгладкою.

Зміцнює кістки

Насичена необхідним для підтримання міцності кісток фосфором паприка зміцнює сполучні тканини у організмі. Регулярне вживання цієї спеції у раціоні також запобігає серйозні захворювання кісток, такі як остеопороз і артрит. Фосфор регулює всмоктування кальцію у тканинах зубів, тим самим зміцнюючи ясна і щелепні кістки.

Захищає нерви

Потужні антиоксиданти рослинного походження, що містяться у паприці, надають клітинам мозку певні корисні нейропротекторні властивості. Фенольні сполуки класу антоціанів захищають нейрони — спеціалізовані клітини головного мозку — від пошкоджень і будь-яких травм. Таким чином, паприка дуже корисна для зменшення ризику розвитку нейродегенеративних розладів, таких як хвороба Альцгеймера.

Зміцнює серце

Завдяки наявності великої кількості вітаміну Е і жирних кислот Омега-3 паприка значно знижує рівень "поганого" холестерину, а також тригліцеридів у кровотоці. Крім того, вона також може знижувати артеріальний тиск і послаблювати напругу у артеріях, тим самим запобігаючи серйозні серцево-судинні патології на зразок атеросклерозу. На це впливають антиоксиданти антоціани.

Запобігає рак

Поліфенольний клас антиоксидантів у паприці виключно корисний для запобігання виникненню раку. Ці сполуки усувають шкідливі вільні радикали зі здорових клітин життєво важливих органів, таких як нирки, печінка і кістки, тим самим посилюючи цінні цитозахисні властивості організму. Це, своєю чергою, перешкоджає тому, щоб здорові клітини вступали у неконтрольований механізм поділу, викликаючи рак.

Сприяє зоровим функціям

Паприка багата на фітонутрієнти, які пов'язані з вітаміном А, відомими як каротиноїди, і, отже, додавання лише однієї щіпки цієї приправи у салати, супи і м'ясні страви дає величезні переваги для здоров'я очей. Вміст лютеїну, зеаксантину і бета-каротину у цій спеції покращує роботу зорового нерва, сітківки, рогівки, кришталика та інших органів ока, а також знижує ризик розвитку вікової дегенерації жовтої плями, глаукоми і катаракти.

Покращує кровообіг

Паприка, яка містить багато заліза — життєво важливого мікроелемента, необхідного для утворення нових, здорових еритроцитів, забезпечує транспорт кисню і основних поживних речовин до інших органів тіла. Крім того, вона також забезпечує тілу велику кількість вітаміну С, який підсилює засвоєння заліза тканинами і, таким чином, ефективно запобігає анемію, яка викликає сильну втому, млявість і погіршення психічного здоров'я.

Лікує безсоння

Паприка містить високий рівень вітаміну B6 або піридоксину, який є потужною поживною речовиною, що позитивно впливає на неврологічні функції і регулює діяльність мозку. Він допомагає у синтезі гормону сну мелатоніну, тим самим позбавляючи від безсоння і сприяючи спокійному нічному відпочинку. Додавання щіпки паприки у основні страви на вечерю допомагає зберегти нейромедіаторну активність серотоніну, який піднімає настрій, знімає стрес і депресію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *