Густа, в'язка кров небезпечна для здоров'я. Уповільнений кровотік призводить до кисневого голодування внутрішніх органів і до утворення тромбів.
Для розрідження крові багато використовують аспірин, але мало хто знає, що крім користі він приносить шкоду. Закріплюючись на стінках шлунка, частинки аспірину проникають в стінку шлунка та утворюють виразки, інформує Ukr.Media.
Тому фітотерапевти і народна медицина використовують в якості джерела аспірину відвари листя малини і чорної смородини. Саліцилова кислота міститься в багатьох фруктах і овочах, проте, в кількості, недостатньому для істотного впливу на згортання крові. Слід пам'ятати також і про те, що важливо знизити вживання харчових продуктів, багатих вітаміном К, так як вони, навпаки, сприяють згортанню.
Серед них насамперед потрібно назвати плоди чорноплідної горобини. Є вітамін К у шпинаті, салаті та іншої харчової зелені. Якщо у вас кров густа, слід врахувати, що продукти, багаті вітаміном К роблять її ще густіше. Жири риб сприяють не тільки розрідженню крові, але і розсмоктуванню вже наявних тромбів і склеротичних бляшок. Лікарі радять їсти рибу не менше 3-4 разів на тиждень. Перевагу слід віддавати жирним сортам.
Слідкуйте, щоб в продуктах харчування містився йод (обов'язково їжте регулярно, морську капусту: суху подрібніть на кавомолці і 1 раз на день по 1 ч. л., замість солі з їжею.), він зменшує в'язкість крові, підвищує тонус судин. Розрідженню крові сприяють продукти, які містять таурин, який нормалізує кров'яний тиск. Його багато в морепродуктах і морській рибі.
Додайте в раціон волоські і мигдальні горіхи (по 1 ст. л. в день). Вживання часнику в їжу зменшує в'язкість крові. Включіть в свій раціон диню, грейпфрут, червоний болгарський перець і помідори. Сприяють розрідженню крові трава буркуну, гінкго білоба, черешня і вишня і ін
Чудово розріджує кров червоне сухе вино. По келиху вина в день з їжею – відмінний засіб. Перець чилі містить вітаміни А і Е, калій і фолієву кислоту, які чудово розріджують кров і запобігають серцево-судинні захворювання.
Пийте щодня апельсиновий сік не більше 120 мл – це відмінний засіб для розрідження крові, а також джерело вітаміну С. Тільки врахуйте, що апельсиновий сік протипоказаний при виразковій хворобі шлунка і гастриті з підвищеною кислотністю. Взяти 250 г очищеного часнику, додати 300 г меду. Настояти 3 тижні і приймати по 1 ст. л. 3 рази в день за 40 хвилин до їжі. Залити 0,5 л горілки 100 г меленого мускатного горіха, настоювати 21 день, щодня струшуючи, потім відфільтрувати.
Пити по 20-30 крапель на 1/4 склянки гарячої води 3 рази на день за 30 хвилин до їжі. Між порціями настоянки (0,5 л) перерва 10 днів, всього 5 курсів. Пожувати 1/2 ч. л. сухих квіток гіркого полину і запити 1 склянкою кефіру. Робити так 1 тиждень щовечора о 21 год. Потім влаштувати перерву на 7-10 днів. Засіб також чистить печінку і відновлює імунітет. Добре допомагають розріджувати кров коріння тутовника (шовковиця).
Взяти 200 г свіжих коренів тутовника подрібнити і промити. Покласти в емальовану каструлю, залити 3 л холодної води і залишити на 1 годину. Потім поставити на повільний вогонь, потримати 15 хвилин після закипання, зняти з вогню, остудити, процідити і поставити в холодильник. Приймати 5 днів по 200 гр. З рази на день до їжі,потім робити перерву на 2-3 дні. Таким чином необхідно пропити 2-3 курсу. Пророщена пшениця розріджує кров.
Щодня з'їдайте мінімум 1 ст. л. пророщеної пшениці, бажано додавати в овочеві салати + 1 ч. л. лляної олії (джерелом омега-3-ненасичених жирних кислот). Зерна пшениці кілька разів ретельно промити за 24 години до вживання. Повновагі, змочені при промиванні зерна не спливають, вода зливається з плоскої судини вільно. Зливаючи воду останній раз, слід залишити її в посудині в такій кількості, щоб вона була на рівні верхнього шару зерна, але не покривала його вщерть. Посудина в такому стані ставиться в тепле, але не гаряче місце, покривається не дуже щільно паперовою серветкою.
При лікуванні пророслими зерновими паростками необхідно скоротити споживання хліба і борошняних виробів. Якщо за один прийом вжита не вся пшениця (проросла), її можна зберегти в холодильнику, але не більше 2-3 днів. Вона повинна бути накрита серветкою і достатньо зволожена. Якщо ви регулярно будете їсти такий салат, то ви ще й оздоровите весь організм, поліпшите зір, а результати аналізу крові вас дуже порадують.
Кориця та імбир розріджують кров. Вам знадобиться: свіжий корінь імбиру (приблизно 4 см), щіпка кориці (на кінчику ножа), 1 ч. л. зеленого чаю. Залити 0,5 л окропу, дати настоятися, процідити додати половинку лимона і мед за смаком. Випити протягом дня.
Джерело: ukr.media