Як зрозуміти, що малюкові можна вводити прикорм

Зараз, незалежно від типу вигодовування, вводити прикорм рекомендується тоді, коли у дитини відзначаються усі ознаки готовності.

Коли вводити прикорм?

Прикорм, у першу чергу, це перехідний стіл — від рідкого грудного молока або суміші до щільних продуктів і страв з загального столу. Тобто, прикорм — це певний етап у житті дитини. І, оскільки усі діти є індивідуальними, то і починається цей етап у всіх у різний час. Зараз, незалежно від типу вигодовування, вводити прикорм рекомендується тоді, коли у дитини відзначаються усі ознаки готовності до введення прикорму, інформує Ukr.Media.

Ознаки готовності дитини до першого прикорму

Дитина подвоїла свою вагу, яка була у неї після народження

Звичайно, діти, особливо ті, які на грудному вигодовуванні, можуть подвоїти свою вагу вже до 3-3,5 міс. Але вимога подвоїти свою вагу — не єдина, хоча й необхідна!

Дитина вміє сидіти з підтримкою

Тут виникає велика плутанина: сидіти самостійно, тобто сідати самостійно, діти навчаються до 6-11 міс. Але для того, щоб вводити прикорм, не треба, щоб діти самі вміли сідати! Потрібно лише, щоб малюк міг сидіти на колінах у дорослих або у стільчику для годування, не завалюючись вперед або убік. Дійсно, якщо спробувати посадити новонароджену дитину до себе на коліна, малюк негайно почне падати з колін. Здатність підтримувати — сидіти з підтримкою! — тулуб у вертикальному положенні з'являється ближче до 4-5 міс.

Тут багато людей можуть заперечити: "Дітей не можна садити!". Це правда.

Дитину не можна садити на диван або на підлогу, обкладаючи подушками, щоб малюк не завалювався, як це часто робили раніше. Але ось брати малюка до себе на коліна або садити у стільчик для годування (зі спинкою і бортиками) можна з 4-5 міс.

Дитина може їсти з ложки, не виштовхуючи її язиком

До 3-4 міс (іноді і довше!) у дітей існує рефлекс "виштовхування ложки", тобто дитина буде виштовхувати язиком усі предмети, крім грудей матері. З віком цей рефлекс згасає — і можна починати вводити прикорм.

У дитини є активний харчовий інтерес

Це одна з найголовніших і важливих ознак готовності дитини до введення прикорму. Якщо перші три ознаки (подвоєння ваги, вміння сидіти з підтримкою, вміння їсти з ложки, не виштовхуючи її язиком) з'являться у міру дорослішання дитини, то над виникненням харчового інтересу батькам доведеться попрацювати. Харчовий інтерес, тобто, активний і діяльний інтерес до їжі, яку їдять дорослі: спроби схопити цю їжу, забрати її, засунути до свого рота і спробувати самостійно — усе це є результатом наслідування і копіювання дій дорослих.

"Мама бере і кладе це до рота? Я теж буду, я теж хочу!"

Тому батьки повинні брати малюка з собою, коли їдять самі, щоб дитині було на що звертати увагу і що копіювати. Тоді, у міру дозрівання нервової системи, малюк почне активно вимагати їжу самостійно.

Таким чином, вводити прикорм треба тоді і лише тоді, коли малюк підріс (подвоїв або навіть потроїв свою вагу), подорослішав (вміє не завалюватися на колінах у дорослих, вміє їсти з ложки) і почав голосно заважати дорослим їсти (харчовий інтерес, бажання спробувати дорослу їжу).

Зазвичай, усі ознаки готовності до введення прикорму з'являються ближче до 5-6 міс.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *