Як впоратися з підвищеним тиском: шість способів, щоб не пити таблетки

При скачках вище норми допоможуть масаж і яблучний оцет.

"Тихий вбивця"

З різким підвищенням артеріального тиску хоча б раз у житті стикався кожен. Помилково вважати, що страждають цим тільки літні люди. На жаль, останнім часом молодь, і навіть підлітки 12-15 років, теж стикаються з таким недугом. Як хвороба, високий тиск проявляється досить повільно. Недарма його називають "тихим вбивцею", передає Ukr.Media.

Все починається з того, що людина відчуває слабкість, запаморочення, потім з'являється поганий сон, швидка стомлюваність, оніміння пальців, кров приливає до голови, починає здаватися, що перед очима миготять маленькі "мушки".

До цього явища слід ставитись дуже серйозно, оскільки воно підвищує ризик виникнення інфаркту міокарда, інсульту, загрожує порушеннями свідомості, розвитком ниркової або серцевої недостатності. Крім того, підвищений тиск спричиняє за собою зміни в стінках судин і сітківці ока, що в свою чергу може привести до погіршення зору і сліпоти.

Серед причин підвищеного тиску медики на перше місце ставлять постійні стреси і переживання. Надмірне вживання калорійних продуктів і алкоголю, малорухливий спосіб життя також можуть призвести до "стрибків" показників тонометра. Втім, і геомагнітні збурення на сонці, які відбуваються в ці дні, теж можуть спровокувати напад.

Для людей середнього віку нормою тиску вважаються показники 120-140/80-90 мм рт. ст., у підлітків – 130/80 мм. рт.ст. Все, що вище – тривожний сигнал. Високий тиск може викликати головний біль, запаморочення, потемніння в очах, біль в серці, а також перебої в його роботі. Підвищення тиску може також супроводжуватися гарячкою, почервонінням обличчя і пітливістю. У той же час кисті рук, навпаки, стають холоднішими.

Не поспішайте пити таблетки

Якщо у вас стали виявлятися перші ознаки підвищеного тиску, не варто відразу кидатися за таблетками. Існують способи ефективно і швидко знизити тиск без ліків.

Ось деякі з них:

Масаж

Його можна зробити самому, але краще, якщо хтось допоможе. Масажними розтираючими рухами варто пройти комірні зони шиї, голови, грудної клітки, живота. Допомагає знизити артеріальний тиск також масаж в області лопаток і плечового пояса. Виконавши його, треба полежати в спокійному стані.

Водоспад гарячої води

Застосування цього методу досить проста. Досить направляти несильний потік води на потилицю протягом 5-7 хвилин.

Яблучний оцет

Шматки матерії, змочені в ньому, потрібно прикладати до ступень. Така примочка починає діяти швидко, вже протягом 10-15 хвилин, і без всяких ліків.

Ванночка для рук з гарячої води

Для отримання очікуваного результату кисті рук треба потримати в ній 10-15 хвилин, після чого показники тонометра почнуть знижуватися.

Контрастні ванночки для ніг

Поперемінне занурення стоп спочатку в холодній, а потім у гарячу воду на 2-3 хвилини сприятливо впливають на тиск. Закінчити цю процедуру необхідно через 20 хвилин холодною водою.

Напій з меду та лимона

200 -250 мл мінеральної води, 1/2 лимона і ложка меду. Потрібно змішати ці компоненти і випити залпом. Дія відчується через 20-30 хвилин.

Крім цього, прекрасним напоєм для пониження тиску є зелений чай, який, володіючи багатьма корисними властивостями, допомагає і при проблемах з гіпертонією, а також атеросклерозом. До засобів для зниження показників тонометра без ліків варто віднести і деякі продукти, а саме: часник, ягоди, горіхи, банани, молоко. Вони одночасно сприятливо впливають на весь організм.

Якщо ж впоратися з підвищеним тиском самостійно не вдається, тоді необхідно викликати лікаря. Небезпечними показниками артеріального тиску вважаються цифри вище 160/95 мм рт.ст. До приїзду медиків хворому слід зайняти спокійне положення, зняти ускладнюючі предмети одягу. Бажано забезпечити доступ холодного свіжого повітря.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *