Як відмова від молочних продуктів вплине на оранізм людини?

Спори про користь і шкоду молочки мають давню історію. Але як зрозуміти, кому потрібна така відмова, а кому ні?

Непереносимість молочного цукру — лактози, а також білка казеїну — одна з найбільш спірних і обговорюваних тем останніх років. Відмовлятися від морозива і пармезану чи ні — особиста справа кожного, але ми все ж вирішили дізнатися, які зміни відбудуться з організмом, якщо на час прибрати з раціону молочку. Творець програми Lifesum, нутриціолог Фріда Харджу-Вестмен, виділяє основні моменти:

У тебе буде менше боліти голова

Тирамін, компонент, який часто зустрічається в сирах, може викликати напади мігрені і головного болю, так що якщо ти страждаєш від цієї проблеми, спробуй уникати молочних продуктів у раціоні. У той же час, в молочних продуктах міститься вітамін В2, який також надає позитивний ефект при головному болі, але знайти його можна також і в грибах, шпинаті, мигдальних горіхах, інформує Ukr.Media.

Зменшиться здуття живота

За результатами медичних досліджень, 65% дорослого населення планети мають деякі проблеми з засвоєнням лактози, особливо, з коров'ячого молока. У дорослих мало ферменту, який її переробляє, що призводить до проблем у травленні і здутті живота. Відмова від молочки допоможе прибрати цю проблему і зробити живіт більш плоским — головне, не забувати вживати достатню кількість клітковини.

Але може постраждати мікрофлора кишечника

Крім лактози і казеїну, в кисломолочних продуктах містяться корисні бактерії, які оздоровлюють мікрофлору кишечника. Натуральний грецьки йогурт і кефір — ті продукти, які стабілізують бактеріальний склад кишечника і наповнюють його корисними бактеріями. Відповідно, відмовившись від молочки і, скажімо, паралельно приймаючи антибіотики, ти можеш зіткнутися з неприємними проявами дисбактеріозу.

Ти можеш частіше підхоплювати вірусні інфекції

Відмова від молочних продуктів може привести до ослаблення імунної системи — переважно, через те, що людина позбавляється головного джерела вітаміну В 12. Втім, заповнити його дефіцит завжди можна з допомогою прийому відповідного БАДа.

Стан твоєї шкіри покращиться

Незбиране коров'яче молоко і акне дуже пов'язані між собою, а виключення його з раціону призводить до помітного зменшення кількості висипань на шкірі. Справа в тому, що у коров'ячому молоці містяться гормони, які провокують закупорку пір — якщо тобі більше 25, але прищі — твої вірні супутники, пора закінчувати з латте і капучіно.

Ти можеш відчути себе більш енергійною

Вживання молочних продуктів дозволяє ласувати мілкшейками, пастою з сиром, кремовими тортами і соусами, але разом з тим енергії більше не стає. Наприклад, можна поповнити запаси кальцію, додаючи в їжу шпинат, бобові, кейл та інші види зелені, що досить позитивно впливає на самопочуття і заряджає тебе енергією.

Перепади настрою будуть зустрічатися рідше

Знову ж, гормони начебто естрогену і тестостерону, що містяться в молоці, впливають на емоційний фон. Відповідно, вони втручаються в твоє гормональну систему, викликаючи перепади настрою, плаксивість, агресію.

Ти можеш відчути «синдром відміни»

Якщо молочка була важливою частиною твого раціону, а потім ти її повністю прибираєш, організму потрібен час для перебудови. Так званий «синдром відміни» може виражатися в проблеми зі стільцем і підвищеному газоутворенні, але через пару тижнів все прийде в норму.

Ти можеш схуднути на кілька кілограмів

Молочні продукти часто викликають затримку рідини в організмі, а відмова від них дозволяє її вивести. Втрачаючи зайву воду, ти стаєш меншою в об'ємі і, відповідно, виглядаєш стрункішою.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.