Як вберегтися від переохолодження

На морозі не варто пити гарячі напої – від різких перепадів температури звужуються судини, і людина починає мерзнути.

Медики і рятувальники дали поради, як не замерзнути в зимову холоднечу. Щоб не стати жертвою переохолодження та не підхопити ряд недуг, лікарі рекомендують не допускати переохолодження організму, тепло одягатися і перекушувати гарячою їжею. Вони підкреслюють, що в морози дуже важливо правильно вибрати одяг, щоб не переохолоджуватися. Одяг має бути одночасно легким та теплим. У морозні дні краще надіти на себе термобілизну, у взуття рекомендується покласти устілки-грілки, які можуть зігрівати ступні близько 4-х годин. З верхнього одягу оптимальним варіантом рятувальники називають пуховик, інформує Ukr.Media.

Необхідно дотримуватися принципу багатошаровості: одягнути кілька легких кофт замість однієї теплої. Це попередить пітливість, яка на морозі небезпечна. Якщо стане спекотно, завжди можна зняти одну з речей. З цих же міркувань одяг має бути повністю вільним.

Потрібно також захищати відкриті ділянки шкіри: не забувати одягати рукавички, шарф і шапку. Якщо вам цілий день доведеться провести на морозі, візьміть запасний одяг. Іноді достатньо змінити мокрий одяг на сухий, щоб уникнути переохолодження.

Медики кажуть, що постраждати від переохолодження можна навіть при плюсовій температурі. Зокрема, погодні умови з температурою нижче +7 градусів вже можуть спричинити проблеми зі здоров'ям.

Така погода небезпечна тим, що у людини виділяється велика кількість гормонів – адреналіну, гормонів надниркових залоз. Тому правильне харчування теж допоможе боротися з переохолодженням. Медики радять не виходити на мороз голодним. "Обов'язково добре поїжте, краще щось висококалорійне. Замерзли – також з'їжте що-небудь. За можливості візьміть із собою термос із гарячою кавою, чаєм чи супом", – наголошують медики.

На морозі радять не пити багато гарячих напоїв, оскільки від різких перепадів температури в організмі судини звужуються, і людина починає мерзнути.

Також фахівці рекомендують за годину до виходу на вулицю нанести на руки й обличчя жирний живильний крем, щоб захистити шкіру від морозу.

Ще одне просте правило: не перевтомлюйтеся. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню. Як правило, люди, відчувши, що починають замерзати, рухаються дуже активно. Але це також не зовсім розумно, тому що енергія використовується дуже швидко, а сили треба поновлювати. Тому медики радять ворушитися, але не надто інтенсивно.

Коли температура за вікном опускається нижче -15 градусів, дуже важливо незадовго до входу з дому перекусити чимось теплим, випити чашку гарячого чаю з імбиром (ця спеція прискорює кровообіг і зігріває організм зсередини).

Якщо вам потрібно стояти на зупинці в очікуванні транспорту, постарайтеся сховатися десь під козирком або за кіоском, щоб як можна менше відчувати вітер. Навіть якщо вам холодно, постарайтеся не тремтіти – так ви замерзаєте ще швидше, адже хапаєте передчасно «ковток холодного повітря, до того, як встигли видихнути.

Коли виходите з будинку на морозне повітря, не робіть відразу глибокий вдих! Різкий потік холодного повітря може спровокувати рефлекторний спазм бронхів. А для сердечників така помилка чревата коронароспазмом, який часто супроводжується серцевим нападом. Вдихайте тільки носом, щільно закрийте рот, а краще сховайте губи за щільним шарфом. При цьому не стійте на місці – крокуйте взад-вперед, щоб посилити кровообіг у кінцівках.

Якщо на морозі або на вітрі у вас сльозяться очі, за 10-15 хвилин до виходу на мороз закапайте в очі антигістамінні краплі. Не зайвим буде також придбати шапку з козирком, і почепити зверху капюшон – щоб захистити очі від вітру.

Оскільки у кожного з нас свої «больові точки», то заздалегідь запасіться усіма необхідними вам медикаментами, але не порушуйте рекомендації лікаря при їх прийомі. Ще краще купити в аптеці трав'яні чаї та збори і починати пити їх не чекаючи мігрені, болю в суглобах і так далі. Не забувайте також про заспокійливі збори та для підвищення імунітету.

Обмежте себе від всіх стресових факторів хоча б на кілька днів, не дивіться фільми жахів, не стрибайте з парашутом, не спілкуйтеся з неприємними людьми. Не ходіть по розпродажах, якщо турбуєтеся через те, що не на все вистачає грошей і т. д. Якщо ви займаєтеся спортом, то тренування в тренажерному залі або силовий фітнес краще замінити йогою або зарядкою в комфортних домашніх умовах. А ось зовсім відмовлятися від фізичного навантаження не варто. По-перше, посильні вправи покращують тонус судин, по-друге, вони сприяють виробленню ендорфіну – гормону, який підвищує настрій.

Допоможе також простий легкий масаж комірцевої зони, який зніме тягар, також він ефективний при головних болях і запамороченнях і чудово піднімає настрій.

Якщо ви схильні до різких перепадів артеріального тиску, знайдіть час кілька разів протягом дня відпочивати в горизонтальному положенні, хоча б хвилин 10-15. І не забувайте про користь контрастного душу, тільки без різких перепадів, а з поступовим зниженням температури води.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *