Від правильності сну залежить ваше самопочуття та зовнішній вигляд.
У проєкті "Я соромлюсь свого тіла" лікарі Валерій Ославський і Людмила Шупенюк провели експеримент, як і на чому сплять українці, а також назвали правила здорового сну, інформує Ukr.Media.
Близько третини нашого життя ми проводимо уві сні, тому вкрай важливо спати правильно. Валерій Ославський і Людмила Шупенюк назвали ТОП-5 правил здорового сну.
Спати на спині
Це одна з найбільш правильних поз, оскільки вона максимально розвантажує хребет. До того ж корисна, щоб зберегти хороший стан шкіри на обличчі і декольте.
Вагітним не рекомендується спати на спині, тому що можливий так званий синдром нижньої порожнистої вени, через який жінка може втратити свідомість. На правому боці краще спати тим, у кого проблеми з серцем, на лівому боці — людям з проблемним шлунком і жовчним. У таких позах бажано також використовувати валик між ногами.
Поза "ембріона" і сон на животі найбільш небезпечні, оскільки навантажуються грудний, шийний і поперековий відділи хребта, низ живота стискається, з'являються судоми, перетискаються судини. Також ці пози небажані для жінок, які хочуть зберегти молодість і уникнути зморшок — з'являються зморшки на шкірі, в зоні декольте і на обличчі.
Правильно засинати
Постарайтеся засинати, лежачи на спині, і покладіть з обох сторін подушки. Так вам буде важче перевернутися у звичні "шкідливі" пози.
Подушка і матрац
Подушка і матрац мають бути ортопедичними і гіпоалергенними. Подушка повинна бути довшою, ніж ваші плечі на 8-10 см, а її висота залежить від пози сну. Якщо ви спите на спині, то це 8-10 см, якщо на боці, то висота повинна відповідати довжині вашого плеча.
Регулярно міняти постіль
Лікарі відзначають, що міняти постіль потрібно раз на два тижні. За рік, у середньому, кожна людина залишає в ліжку 26 літрів поту і 2 кг епідермісу. Вчені також довели, що за пів року в ліжку можуть завестися близько 16 різних мікроорганізмів — кліщі домашнього пилу, цвіль, грибки і навіть клопи.
Готуватися до сну
Щоб ваш сон був максимально здоровим, потрібно правильно підготуватися:
- Провітріть кімнату;
- Зберігайте температуру в кімнаті 16-19 градусів;
- Прогулянка або медитація заспокоять нервову систему і гарантують більш спокійний сон;
- Лягайте спати до 24:00.
Перед сном:
- Не пийте міцний чай, каву або алкоголь;
- Не вечеряйте як мінімум 2 години до сну;
- Не використовуйте телевізор і гаджети не пізніше, ніж за годину;
- Виключіть фізичні навантаження за 2 години.
Джерело: ukr.media