Як правильно вибрати мочалку: розповідаємо всі тонкощі — жорсткішу чи м’якшу

Сьогодні в магазинах є величезна кількість різноманітних мочалок. Вони зазвичай належать до двох категорій, інформує Ukr.Media.

Натуральні – це екологічні варіанти, які не виділяють токсичних речовин під час нагрівання. Виготовляють їх, наприклад, із целюлози (вважається, що такі гарно піняться та не травмують шкіру), люфи (волокна плодів ліани) — за допомогою таких можна робити легкий масаж у душі, єдине — можуть бути жорсткими для чутливої шкіри, — сизолі, ликового волокна, берести та китайської кропиви.

Штучні — тут мова про синтетичні матеріали різного роду. Такі мочалки будуть і дешевші, ніж натуральні.

Крім того, мочалки ще можна поділити і за видом.

Вони бувають:

  • плоскими;
  • трубчастими;
  • у вигляді кулі;
  • рукавиці;
  • об'ємної форми, наприклад, цеглинки;
  • спонжі та інші.

Зазвичай мочалки купують навмання — що сподобалося, те й узяли. На ділі ж варто пам'ятати низку нюансів, які дадуть змогу зробити використання мочалок більш правильним і здоровим. Адже неправильно обрана мочалка, а також невчасно змінена можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю.

Мочалка — предмет досить суб'єктивний, тобто кожна людина обирає те, що їй найбільше до вподоби — і з погляду матеріалу, і з погляду форми, і зручності використання. Тому якихось жорстких рекомендацій — купуйте це, а не те — немає. Орієнтуватися варто на свій смак і відчуття в душі. Головне правило — миття обов'язково має бути комфортним і безболісним. Тобто мочалка в жодному разі не повинна дряпати шкіру, не може залишати на ній подряпини, тим паче глибокі (таке може бути, якщо людина тре себе до знемоги), не повинно бути після миття червоних плям на шкірі, лущення та інших дефектів шкіри, розповіли дерматологи.

Важливо розуміти, що травмована шкіра втрачає цілісність і стає вразливою до різних бактерій і вірусів ззовні. Це стане причиною розвитку запалень у травмованій зоні, появи прищів та інших висипань, а також може призводити до розвитку нагноєнь. Тому не варто старатися.

Під час вибору мочалки все залежить від типу шкіри. Якщо в людини шкіра тверда й товста, наприклад, така частіше характерна для чоловіків, то й мочалка може бути жорсткішою. Якщо ж шкіра суха й чутлива, варто вибирати м'якші варіанти.

Якщо ставити питання — які кращі мочалки: натуральні чи штучні, то загалом хороші і ті, і ті. Головне, щоб було комфортно.

Ну і, звісно ж, мочалки необхідно вчасно міняти. Інакше теж можуть бути проблеми зі здоров'ям. На мочалках, особливо це актуально для натуральних, може рости цвіль — це буде помітно одразу, мочалка почне вкриватися чорним нальотом. Звісно, в цьому випадку з нею негайно треба розлучатися — відразу ж викидати. Використовувати мочалку з пліснявою не можна, оскільки всі ці спори потраплять відразу на шкіру, а це — серйозний ризик для здоров'я: розвиваються і шкірні хвороби, і патології дихальних шляхів, а також очей. Намагатися відіпрати таку цвіль не варто — це марно, попередили лікарі.

Синтетичні мочалки треба міняти або коли на ній наліт, або в тому разі, якщо в неї з'явився неприємний запах. Тут також слід одразу ж розлучатися з нею і міняти на нову.

Правила догляду за мочалкою передбачають, що її будуть добре промивати після миття, запирати, а потім відправляти на просушку. Робити це можна як у добре провітрюваному приміщенні, наприклад, на балконі, так і за допомогою рушникосушки. Залишати мочалку після миття мокрою не варто — адже тут почне активно розвиватися патогенна мікрофлора, яка потім може серйозно шкодити шкірі.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *