Як правильно приймати ліки

От буває так, що ми приймаємо ліки, які нам прописують лікарі, але вони не діють і тоді ми починаємо лаяти лікаря, фармацевтів і всю медицину. Однак, проблема – в нас самих і наших в помилках при прийомі ліків.

Якщо лікування не приносить очікуваного результату, значить, найімовірніше, ви робите щось не так. Розповідаємо про основні помилки при прийомі ліків і чому в тому, що нічого не діє, не можна звинувачувати лікарів, а потрібно звинувачувати тільки себе, інформує Ukr.Media.

Були виявлені основні чинники, що знижують ефективність медикаментів, а разом з цим виявлено основні помилки, які робить більшість людей при лікуванні.

Приймаєте ліки? Обережніше з напоями!

Насправді, важливо не тільки приймати ліки по годинах, але і те, чим ви їх запиваете. Не всі напої підходять, а багато навпаки відверто шкодять. Запам'ятайте — таблетки не можна запивати кавою і чаєм, оскільки в них міститься кофеїн. Кофеїн багато в чому не сприяє засвоєнню ліків, а для багатьох з них, наприклад тих, які володіють заспокійливим ефектом, взагалі шкідливі.

Крім того, ліки не слід запивати солодкою водою і молоком — ці продукти знижують ефективність препаратів. Також не можна використовувати апельсиновий сік.

Краще всього запивати ліки простою водою кімнатної температури. Використовуйте інші напої тільки в тому випадку, якщо це написано в інструкції по прийому ліків.

Ліки і невідповідна їжа

Деякі продукти також можуть негативним чином впливати на ефект медичних препаратів. Так, не слід приймати ліки під час їжі. Особливо це стосується тих випадків, коли ми заїдаємо їх продуктами з високим вмістом клітковини. Цього робити не можна.

Так, м'ята здатна виводити частину компонентів лікарських засобів з організму, знижуючи ефективність лікування. Слід уникати таких продуктів, як овес, цвітна капуста, ягоди, зелені салати, гарбуз, бобові, гриби і вироби, приготовлені з цільнозернового борошна.

Слід мати на увазі, що прийом деяких медикаментів передбачає особливу дієту. Якщо це ваш випадок, краще не імпровізувати.

Порушення режиму прийому ліків

Ліки слід пити в тому розкладі, який прописує лікар. Порушення прийому ліків може стати фатальним для людей з серйозними захворюваннями і особливо не можна порушувати прийом антибіотиків.

Це пояснюється тим, що для ефективності лікування концентрація сполук ліків в нашому організмі повинна залишатися постійною. В іншому випадку курс лікування не дасть належного результату.

Неповний курс лікування

Насправді, ліки прописують курсом не просто так, тому не можна переривати їх прийом навіть після того, як вам стало в кілька разів краще. Не варто самостійно переривати прийом ліків — краще порадьтеся з лікарем, оскільки після відмови від прийому хвороба може спалахнути з новою силою.

Тому навіть якщо ви помітили поліпшення, обов'язково доведіть курс лікування до кінця. Тільки в цьому випадку Ви зможете повністю усунути симптоми захворювання і бути впевненими в тому, що хвороба більше не повернеться.

Самолікування

Насправді, головний ворог українських лікарів — це ініціатива самих пацієнтів. Тобто, коли пацієнти ігнорують призначення лікарів і займаються самолікуванням. Особлива проблема починається з гомеопатією, яка абсолютно не допомагає. Гомеопатія в більшості випадків не допомагає і взагалі не приносить результатів.

Якщо Ви відвідали лікаря і він призначив Вам лікування, слід виконати цю рекомендацію.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован.