Як правильно падати в ожеледицю, щоб не отримати травми

Корисні поради про нескладну науку падіння.

Щорічно травми в зимову ожеледь для населення як нове відкриття, інформує UkrMedia.

Кожен раз в період ожеледиці громадяни шукають причину травм, отриманих при падінні в недостатній роботі комунальних служб, тоді як важлива причина полягає у відсутності знань і навичок техніки падіння.

Зрозуміло, думка приступити до тренування викликає у деяких подив. Зайву дію комусь важко виконати, комусь безглуздо і смішно. Проте практика показала, що людина, навчена падати не отримує травм.

У травматологічні пункти надходять громадяни переважно з переломами в ліктьовому, лучезап'ястному суглобах, гомілковостопному і колінному суглобах. Часто і з підвивихами, вивихами суглобів, розтягуваннями зв'язок.

Отже, як вести себе при падінні

Падіння вперед (або на живіт). Рекомендується при падінні встигнути в частки секунди позбутися предметів в руках (портфелів, сумок, папок з паперами), відкинувши їх в сторону. Також в частки секунди ноги повинні бути випрямлені, а обидві руки злегка зігнуті в ліктях і упівсили напружені. Пальці рук розвести як віяло. Зробити потрібно так, щоб обидві руки торкнулися землі одночасно. Це вдвічі зменшить навантаження на кожну руку. Контакт із землею гаситься пружністю обох рук.

Падіння на бік (лівий або правий). Падіння на бік часто виникає, коли наступають на слизьку похилу поверхню з бічним ухилом. При падінні на бік негайно витягніть руку перед собою, а не в бік падіння, розгорніть її вниз долонею. Рука повинна торкнутися землі відразу всієї своєї довжиною на частку секунди раніше решти тіла, Замортизувавши падіння тулуба! Ні в якому разі не падайте на лікоть. Одночасно при падінні зігніть ногу, на яку Ви падаєте, під 90 градусів, створивши з неї подобу трикутника і постарайтеся торкнутися землі всієї бічною поверхнею цієї ноги. Підборіддям торкніться грудей, злегка притиснувши вухо до протилежного плеча, а не на те на що падаєте.

Падіння назад (на спину). Розведіть в сторони прямі руки під кутом до тулуба близько 45 градусів, повернувши їх долонями вниз. Пальці рук повинні бути прямими і притиснуті один до одного. Підборіддя опустіть на груди і закрийте рот, щоб язик не потрапив між зубами. Коліна трохи зігніть і розведіть в сторони (щоб не вдарити себе колінами в обличчя). Спина повинна прийняти дугоподібну форму, таку, що б по ній можна було погойдатися від плечей до попереку і назад. При правильному падінні Ваші руки повинні торкнутися землі раніше, ніж решта тіла і замортизувати удар.

Висновок

Що б звести ймовірність падіння до мінімуму, слід тіло тримати якомога вертикальніше. Ноги тримати ширше, із знаходженням центру стійкості.

Не можна при падінні використовувати опору з однієї руки, так як вся маса тіла спробує втриматися на одному ліктьовому суглобі, в результаті суглоб зламається, причому нерідко зі зміщенням або осколками. Можливо, травмується при цьому ще й зап'ястя.

Не можна падати на зігнутий ліктьовий суглоб, тому що все навантаження перейде на ключицю і викличе її перелом.

Не можна повертати собі стійкість за рахунок падіння на коліно, так як розбивається колінна чашечка.

Не можна падати на голову.

Не можна падати на сідниці.

Проводьте вдома, в спортивних залах тренування падіння і ваше тіло автоматично згадає необхідний навик в потрібний момент.

Дорожній Статут в ожеледь:

1. Носіть чоботи зі стійким каблуком (не вище 3-4 см), широкою носовою частиною, товстої стійкою підошвою з чітким рельєфом – чим він більший, тим менше доведеться ковзати.
2. Виходьте з будинку раніше – пересування взимку займає більше часу. Але навіть якщо спізнюєтеся, все одно не поспішайте! Ваші шанси отримати травму при збільшенні швидкості пересування різко зростають.
3. Не тримайте руки в кишенях і не навантажуйте їх важкими сумками – їм потрібна свобода рухів, щоб швидким помахом допомогти відновити раптово втрачену на слизькій доріжці рівновагу.
4. Врахуйте, що в сутінках, коли очі погано розрізняють дорогу, легко послизнутися навіть на рівному місці, не кажучи вже про намерзлий буграми крижаний тротуар!

Ну ось – впали…

Якщо наслідок ненавмисного «приземлення» – синяк, подивіться, як він буде себе вести. «Цвіте» – змінює забарвлення від червоного через ліловий, вишневий і синій до жовто-зеленого і жовтого, значить все в порядку. Не міняє колір, а навпаки, тільки більше червоніє? Починається нагноєння – негайно зверніться до лікаря!

Якщо розтягнули зв'язки:

Найчастіше страждає голеностоп, якщо розтягнутим зв'язкам не надати допомогу негайно, з часом вони ослабнуть, і нога стане підвертається не тільки в ожеледь. Відразу ж поверніться додому, змастіть область суглоба гепаринвмісною маззю, накладіть тугу пов'язку (на ніч пов'язку не знімайте, вона допоможе швидше зняти набряк і утримає суглоб в правильному положенні). Забинтувавши ногу, на 15-20 хвилин прикладіть до хворого місця холод, важливо, щоб компрес щільно прилягав з усіх боків до потерпілого суглобу. 1-2 дня побудьте вдома. Намагайтеся не навантажувати хвору ногу. Якщо біль посилився, суглоб розпух, почервонів, негайно зверніться до лікаря – не виключено крововилив в порожнину суглоба, що вимагає термінового медичного втручання.

Якщо це перелом:

Про неблагополуччя дасть знати гострий біль в руці або нозі, що підсилюється при найменшій спробі нею поворухнути, через що рух стає неможливим. Необхідно терміново дістатися до травмпункту, але потрібно забезпечити спокій зламаної кінцівки. Зробіть шину з того, що є під рукою, – палиці, дошки, великої гілки. За допомогою шарфа, хустки, ременя прив'яжіть її так, щоб шина захопила два сусідніх суглоба. В крайньому випадку, хвору ногу можна прив'язати до здорової, руку – до тулуба. Наберіть сніг у целофановий пакет і прикладіть до місця перелому.

Черепно-мозкова травма:

Якщо після травми з'явився сильний головний біль, запаморочення, нудота, блювота, зашуміло у вухах або, того гірше, ви втратили свідомість – у наявності симптоми струсу головного мозку. Вам потрібен огляд лікаря. Викликайте «швидку»! Зробите так само, якщо дані симптоми з'являться через кілька годин або через 2-3 дні після травми.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *