Як поставити діагноз по нігтях?

За станом нігтів можна зрозуміти, на що хворий чоловік. На що потрібно звертати увагу?

– Будь-які зміни в нігтях (лікарі називають їх оніходістрофія) говорять про порушення в організмі. Є близько 20 видів оніходістрофія, які можуть бути як проблемою нігтів, так і проявом якогось захворювання. Всі патології нігтів можна розділити на дві групи: інфекційні ураження нігтьових пластин (оніхомікози, на які припадає до 80% уражень нігтів) і неінфекційні, які відзначаються при інших хворобах.
Відмітна особливість інфекції – поступовий початок. Спочатку зміни кольору і структури нігтя відбувається на одному нігті, потім втягуються пластини на інших пальцях. При неінфекційних ураженнях зміни відбуваються відразу на всіх нігтях.

Здорові нігті:

– міцні – не ламаються, зачепившись;
– еластичні – якщо ніготь загорнувся, на ньому не залишаються заломи
– рівномірно забарвлені (блідо-рожеві)
– рівні (якщо провести подушечкою пальця по нігтя, перепадів і горбів буде непоміченою).

1. Стоншена пластина, розшаровуються нігті

Як правило, це результат постійного використання лаку, особливо стійкого лаку-гелю. Але причиною розшарування нігтів може бути дефіцит деяких вітамінів і мікроелементів або грибкове ураження нігтьових пластин. Сходіть до дерматолога і пропийте вітаміни для здоров'я нігтів (комплекс групи А, B, С, D, Е, кальцій, цинк, йод, залізо).

2. Підвищена ламкість

Може бути наслідком частого впливу побутової хімії і агресивних миючих засобів. Часто вказує на хвороби щитовидної залози, особливо якщо ламкість нігтів супроводжується слабкістю і нервозністю.

3. Жовті нігті – «синдром прокурених нігтів»
Такі нігті бувають у курців – від сигарет. Однак нігті можуть пожовтіти при хворобах легенів, хронічних синуситах і Лімфодема – порушення відтоку лімфи.

4. Круто виступаючі нігті – «барабанні палички»

Характерна ознака захворювання легень (найбільш часто вказує на легеневу гіпертензію) і хвороби серця. Пройдіть обстеження у кардіолога, зробіть флюорографію або рентген грудної клітини.

5. Увігнуті нігті – «синдром ложки»
Сигналізують про анемію – гострої нестачі заліза. Включіть у свій раціон червоне м'ясо, гречку, гранати, вівсянку, бобові (сочевицю, горох, квасоля).

6. Безліч дрібних точок на нігтях – «синдром наперстка»

Ознака псоріазу. Зміни нігтьової пластини з'являються першими, коли інші симптоми захворювання відсутні.

7. Борозни на нігтях

Часто з'являються після травм нігтьової пластини і після інфарктів – в момент серцевої катастрофи зростання нігтя зупиняється, а пізніше починає знову зростати.

8. Цятки

Недолік цинку або кальцію в раціоні. Налягайте на молочні продукти і сир твердих сортів (кальцій), а також на арахіс і кунжут (цинк).

9. Біле або піднігтьова чорна пляма, що переходить на валик
Терміново до лікаря! Це один із проявів меланоми (раку шкіри) – одного з найбільш агресивних і швидко видів раку.

10. Половинки різних кольорів

Одна половина нігтя має білий колір, друга зберігає нормальну рожеве забарвлення. Характерна ознака хвороб нирок – ниркової недостатності, уремії і т. Д. Здайте аналіз сечі і зверніться до уролога або нефролога.

Джерело: ukr.media

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *