Прості способи визначення кров'яного тиску.
Високий артеріальний тиск можна визначити без спеціального приладу — тонометра. Цей спосіб особливо актуальний для людей, які не стикалися з подібним станом раніше або ж не підозрюють, що хвороба придбала хронічний характер, тому не мають тонометра в дома, інформує Ukr.Media.
Багато людей страждають від підвищеного кров'яного тиску, але перший час можуть не розуміти, що це давно переросло в хронічну хворобу. Поставити точний діагноз може лікар, який для цього повинен стежити за зміною стану пацієнта, особливо за його тиском. Але щогодини вимірювати цей показник за допомогою тонометра неможливо. Тому можна застосовувати спосіб, який без спеціальних апаратів покаже, що артеріальний тиск перевищив нормальну відмітку.
Для того, щоб зрозуміти, низький чи високий тиск у хворого, йому необхідно сісти на стілець або крісло, спертися на спинку, розслабитися і постаратися рівно дихати. Після цього людині слід вимірювати свій пульс. Для цієї мети можна використовувати будь-яку артерію. Якщо частота пульсу підвищена, то кров'яний тиск перевищив нормальний показник, якщо ж пульс знижений, то ситуація протилежна. Більш того, якщо ви натиснете на артерію і відчуєте, що зробити це було не так легко, то у вас дуже високий тиск. Якщо ж артерія м'яка і вам було не важко її пережимати, то тиск надмірно знижений.
Крім цього тиск визначають і по інших симптомах. При підвищеному тиску у першу чергу починає боліти голова, відзначається запаморочення. Водночас подібні симптоми схожі з безліччю інших захворювань. Тому необхідно визначити в якій частині голови виник біль. При гіпертонії він обмежується скронями. Хворий відчуває пульсацію і тиск в цій області. При високому тиску можуть спостерігатися кровотечі з носа, тремтіння в руках і ногах, сильне відчуття тривоги. При низькому тиску біль виникає в потиличній області. Відзначається сильна слабкість і сонливість. В деяких випадках людей нудить і рве, вони скаржаться на діарею.
Джерело: ukr.media